14997094_1440554039289857_1598030165_n

Ako by si sa predstavil niekomu, kto ťa nepozná?

Takže, volám sa Alexander Iliev mám 35 rokov, som na čiastočnom invalidnom dôchodku, žijem s rodičmi v rodinnom dome pri Ružomberku a dožil som sa viac ako Ježiš, viac už nie je podstatné. Narodil som sa na Orave v Námestove. Som šťastne slobodný bez záväzkov.

Ako by si popísal komunitu okolo tvojho streamu?

Takže veľa ľudí si robí srandu, že som autista. Čiže moja komunita je väčšinou poloautistická, mierne šialená a poloretardovaná, ako sa hovorí aký streamer taký chat, takže súhlasím s tým. Moju komunitu tvoria vačšinou mladí ľudia okolo 15 -18, ale nájde sa aj veľa dospelých hlavne tých čo aj prispejú nejakou korunkou. Inak mám veľmi rád komunikáciu s mojim chatom, hlavne keď hrám hocičo iné ako csko, pri CSku nečítam chat, lebo by ma odjebalo, ale ináč sa rád rozpravám s mojimi autíkmi, mám ich rád.

Odkedy streamuješ? Prečo si začal streamovať? Čo ťa k tomu viedlo?

Streamujem aktívne asi dva roky, aj keď zmluvu s Twitchom som dostal iba pred 6 mesiacmi. Čo sa týka mojich začiatkov začal som hlavne kvôli tomu aby som naplno využil moju ujebávačskú povahu a trochu okorenil čas, ktorý som trávil iba pri počítač. Proste som mal veľa kamošov, ktorí vraveli, že mám začať streamovať, že som na to vhodný typ, ďakujem im za túto radu! A hlavne som chcel mať aspoň nejaký ten príjem navyše pretože som vedel, že ak budem ľudí baviť tak aj prispejú nejakú tu sumičku. Všetkým ďakujem za podporu a dúfam, že časom ľudia pochopia, že úprimnosť sa cení na streame najviac, preto ma aj ľudia majú radi práve kvôli mojej otvorenosti a hlavne nie som falošný ako niektorí na tejto scéne. (SHOTS FIRED)

Ako vyzerá tvoj bežný deň? O koľkej vstávaš?

Môj bežný deň začína zhruba okolo 16:00, keď mi začne bzučať budík, potom sa idem samozrejme hneď napiť čistej vody, a hneď na to si dám na rozohru dve marsky za sebou, tí čo nevedia sú to cigarety. Samozrejme potom nejaká ta sprcha. Moja brada si vyžaduje starostlivosť, už ma skoro 10 cm! Potom zapnem počítač, najem sa pri kompe, pozriem facebook, mail a tak. Potom, keď som už dostatočne prebratý tak väčšinou zapínam stream, tak okolo 5-6 večer. Toto je môj denný rituál ktorý je skoro každý deň rovnaký čiže je to taký no life pohodácky život, no stress, no problem iba nervy pri csku a pri ďalších hrach, ale sú hry , keď som kľudný, ale každý hráč vie, že nervy pri hrách musia byť ,hlavne keď chytíš do lobby na csku týpka čo má aimbot , vtedy chodím zvyčajne afk na cigu. Spať chodím prevažne až okolo 4-5 ráno, samozrejme každý deň si ešte urobím sexuálnu potrebu, aby som uvoľnil hormón šťastia. A takto dookola, ako sa hovorí v jednoduchosti je krása…

15007720_1440554195956508_1999909885_o

Čo na tvoje streamy hovoria priatelia, rodina, okolie?

Čo sa týka mojej rodiny a príbuzných, tí to majú ťažko na háku, akurát sem tam ma príde oco počas live streamu spičovať, že nech nehulákam a netrieskam po stole, ale keď ráno o druhej spievam na plnú hubu death metal tak to mu nevadí. Čo sa týka okolia, ľudia väčšinou na moje streamy chodia veľmi radi, aj preto, že vždy niečím prekvapím a som neustále ukecaný a nezastaví sa mi huba ani na desať sekúnd. Som rád, že veľa ľudí mi písalo, že som pre nich lepší streamer ako sú také ikony ako napríklad resttpowered, fattypillow a iný, už len to mi dáva silu ďalej streamovať, ten pocit, že niekomu chybám, keď som off-line na streame. Verím, že moja komunita bude stále taká aká je čiže šialená, otvorená a hlavne ma teší fakt, že ľudia sa na mojom streame ani minútu nenudia, jedine keď fajčím, sorry proste som tažký fajčiar je mi to ľúto, ale ľudia môžu počas mojej pauzy ísť na záchod a tiež si zapáliť. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Ďakujem stoličke, že ma tak dobre zastupuje, keď som afk. A nakoniec chcem dodať, že si vážim všetkých ktorí ma podporili, či už donate, suby alebo aj pozitívne slová v chate, ďakujem moc, mám vás rád.

Ako vznikla tvoja prezývka?

No v prvom rade musím povedať, že normálne ma všetci volajú šaňo, ale ktorý retard by si dal v hre meno šaňo. Čo sa tyká mojej prezývky, používam ju asi tri roky, predtým som sa volal napríklad godless, analcirkus, headshot machine, detest, ale potom som si povedal že je čas na nové meno na stream a vzhľadom tomu, že počúvam grind core a death metal, tak som chcel nejakú drsnú prezývku, zapáčilo sa mi meno GRINDER čo sa číta grajndr a znamená to slovo mlynček, alebo  drvička na ganju. Ale toto meno bolo obsadené, tak som tam pridal „err“ a tak vznikla moja prezývka. Ale nie je to nič na čom si potrpím, v chate ma väčšinou volajú šaňo alebo grinč.

Ktorú hru hrávaš najradšej, a prečo?

Tak je veľa hier čo som prešiel za môj celý život, ale je jediná hra, ktorú hrávam už od jej prvého vydania a ňou hra Counter-Strike. CSko hrávam už asi 17 rokov s prestávkami, (a stále som slabý). Inak keď som bol mladý, tak som na tu hru mal fakt talent, a bol som v nej dobrý, hrával som aj teamovo, a hlavne som pri tej hre používal rozum. Teraz to hrám už iba for fun a iba rushujem, čiže hrám to ako BOT Edward, bežím a buď dám open frag alebo umriem ako prvý. Nebaví ma štýl čupieť a dávať také fragy, proste rush B suka blyat! Čo sa týka iných hier najviac ma bavia žánre ako rpg, fantasy alebo dobrodružné, to je asi tak všetko. Neznášam sci-fi hry a fps hry. CSko je jediná fps hra ktorú hrávam na streame. Ešte sem tam zahrajem aj nejakú hororovku, ale tých kvalitných moc nie je. To je asi tak všetko čo sa týka hier.

Čo ťa vie pri streamovaní najviac nahnevať alebo potešiť?

Ťažko sa o tom hovorí, ale každý streamer ma aj zlé dni a nedarí sa mu v hraní, potom sú ľudia v chate niekedy toxickí a cancer, a to ma najviac hnevá, keď si chcem prečítať chat a väčšinou je to iba pri csku, že tam vidím vety ako “slabý kokot poťahaný“, alebo “hráš ako bot“ zase na druhej strane ma vie potešiť veľa vecí, napríklad, keď ti niekto napíše, že si pre neho lepší streamer ako resttpowered, alebo iný top streameri, taktiež aj to, keď sú ľudia v chate milí a trochu srandisti, vtedy sa do toho chatu rád pozriem a rád aj odpoviem, čo sa týka chatu tak najhoršie je to určite pri Csku, pri iných hrách je to úplná pohodka. A samozrejme ako každého, poteší ma každý donate a sub aj keď ja nie som odkázaný na donaty, ale aj vďaka nim som si dokázal poskladať tak super komp a mať tak dobré vybavenie ako mám.

Ako vznikla vaša partia okolo restta?

No partia vznikla tak, že väčšinou sme sa ku restovi pridali ako bežný ľudia z jeho streamu, ale konkrétne ja som bol jeho sub a ešte, keď mal tak max. 500 ľudí na streame, tak som mu dosť písal do chatu, a on si ma obľúbil. Raz som mu napísal, že ja som legenda CSka, pretože ho hrám už 17 rokov, a že či by som si s ním nemohol zahrať. Jedného dňa ma pozval do lobby, dal mi TS a išli sme hrať. Jeho dojem zo mňa bol taký, že tomu chlapovi sa nezastaví huba. Potom si ma obľúbili aj ľudia z jeho streamu, väčšinou ma brali celkom dobre. Potom sa pridali ďalší autisti ako redy, sweezzy a tak ďalej. To je asi tak všetko čo by som k tomuto povedal.

Čo podľa teba chýba na slovenskej scéne?

Na slovenskej scéne chýba hlavne menej spamu, canceru a závisti. Čo sa týka hernej scény tak hlavne tie podmienky na hranie ako sú kvalitný a stabilný internet, dobré počítače a predovšetkým lepšia komunita. Čo sa týka skillu slovenských streamerov a hráčov, tak je tu pár jedincov, ktorí to dotiahli ďaleko. Až na pár výnimiek, je to podpriemer, čo sa týka globálneho porovnania.

Máš obľúbených streamerov, youtuberov, e-sport team/ hráčov?

Čo sa týka streamerov, tak moc stream nepozerám, ale keď už pozriem, tak dávnejšie som dosť sledoval restta a pár profíkov z CSka. Dnes streamy pozerám už iba po nociach, a to väčšinou nejakých profi hráčov, buď z CSka alebo lolka. Čo sa týka youtuberov, tak tých nepozerám vôbec, pretože skoro žiadny ma nezaujal. Pre mňa je youtube money easy no quality shit, česť výnimkám. Vyložene neznášam mishu a jeho šílenosti. Poviem vám to takto, oveľa viac si cením streamerov, lebo preto, aby zarobili, musia vynaložiť oveľa viac úsilia, času a brainu ako youtuberi. Tí napríklad žijú iba zo subov a z videní, ale reálne si povedzme, že na youtube môže dať sub každý, aj 5 ročne decko náhodou klikne subscribe. A to, nie sú reálne vyhodené peniaze ľudí, ale na streame, ak chceš zarobiť, tak ti musí niekto dať jeho reálne zarobené peniaze, a to si cením viac, keď človek dôkaze takto zarobiť. Takže pre mňa jednoznačne vedie stream pred youtubom. Čo sa týka e-sportu fandím iba CSku a lolku. Z cska samozrejme fandím Lacovi Guardianovi Kovacsovi a jeho tímu NaVi, ale mám rád aj Poliakov Virtus.pro. Čo sa týka lolka tak najradšej mám TSM a rád sledujem Voyboya. Čo sa týka cz/sk scény, v CSku je tu veľa mladých dobrých talentov ako Frozen a ďalší. Dúfam, že sa časom nájde viac takýchto hráčov, z našej scény ako sú napríklad Zero, Styko a Guardian ktorý urobia cz/sk scéne meno aj v zahraničí. Škoda že momentálne na cz/sk scéne vládne iba exstatus, ktorý nemá žiadnu konkurenciu, to mi je ľúto.

Pár obľúbených vecí mimo hier? (napríklad. hudba, šport, idol, obľúbený film/seriál…)

Tak hudba metal z každého rožku trošku, ale hlavne melodický death a black metal a samozrejme keďže som romantik, tak nejaké tie melt ballads. Športoval som od malička, futbal som do 15 rokov aktívne hral za Ružomberok, potom už iba rekreačne tenis, volejbal a basketbal. Môj idol je môj oco a mama, ďakujem im a samozrejme ešte jeden človek a to je futbalista Zlatan Ibrahimovič. Naj filmom je pre mna asi Statočné srdce a Pán Prsteňov. Seriály nepozerám ale najradšej som mal seriál Vlk a zajac a samozrejme Včielku Máju.

Aké sú tvoje záujmy mimo streamovania,  čo rád robíš vo voľnom čase?

Čo sa týka mimo streamu, v minulosti, keď som bol ešte zdravý, čo sa tykalo pohybu, lebo momentálne mam v prdeli meniskus, tak som rad hrával tenis a futbal, rád som chodil do prírody, na bicykel a tak, ale momentálne mimo streamu väčšinou iba spím, alebo sa hrám, takže momentálne je stream asi jediná moja záľuba, ináč je to dokola to iste spánok, hranie, relax pri kompe a pri futbale. Rad si pozriem anglickú futbalovú ligu a filmy. Seriály vôbec nekukám. To je asi tak všetko z môjho real life života.

Aké sú tvoje ciele v blízkej budúcnosti?

No ciele sú zaujať viac ľudí a udržať si tých čo mám, a hlavne stále byť sám sebou, aj keď som miestami dosť vulgárny a nechutný, ale ja sa za to nehanbím proste, keď som vyrastal na death metale, tak čo už so mnou. Určite by som chcel v budúcnosti hrávať aj iné hry ako CSko dookola, ale to všetko záleží od toho či vyjde nejaká hra ktorá ma zaujme dlhodobo. Momentálne trpím nedostatkom herného contentu v mojom obľúbenom žánri rpg, fantasy a horror games. Samozrejme mám ešte jeden cieľ na záver, byť full-time streamer s tým, aby som si mohol dovoliť žít sám, bez rodičov a platiť si účty, nájom, jedlo a tak ďalej, ale tento cieľ vidím skôr ako unreal, ale snažím sa. Uvidíme čo život prinesie.

Čo by si odkázal fanúšikom / návštevníkom portálu e-games.sk?

Rád by som im odkázal, že život je len hra ,aj keď niekedy krutá a nespravodlivá, ale furt lepšie, byť závislý na hrách ako na drogách, alebo iných zlých veciach. Takže ľudia, kúpte hru, nie drogy, trávu nepočítam ako drogu. A na záver niečo z mojich hlášok, vrana k vrane sadá. Pozdravujem všetkých hráčov, hráčky, deti, dospelých, puberťákov a hlavne ďakujem, že ste mi umožnili spraviť tento rozhovor, je to môj prvý vôbec. Stay support and thanx guys.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=Uwi–uYFewo[/embedyt]

14996406_1327727287261094_219557012_n

https://www.twitch.tv/grindererr

Šialený rozhovor s Grinderom!
4 (80%) 2 vote[s]

Zdieľať