Foto: hltv.org

HellRaisers vstúpili do turnaja StarLadder i-League StarSeries S3 na výbornú, keď zdolali FaZe Clan 16:10 na mape Cache. Najlepším hráčom zápasu bol DeadFox, ktorý skončil so skóre 25:16 a ratingom 1.34. Po súboji poskytol portálu hltv.org rozhovor, v ktorom porozprával o jeho výkonnostnom prepade v posledných týždňoch, ako aj o svojich pocitoch z dnešného zápasu.


Po zlých výsledok na Majori sa tvoj tím rozhodol zmeniť herný štýl. Od toho momentu to vyzeralo, že sa trápiš a nevieš sa adaptovať a hrať kvalitne. Aký bol problém, bolo to v systéme alebo v niečom inom?

Bol som niečo ako support AWPer, hádzal som flashe, smoky, robil som pre chlapcov všetko. V tomto zápase som sa však rozhodol pohybovať všade po mape, pretože som cítil, že ich zvládnem zabiť a vedel som, čo chystajú. Podľa mňa sme len potrebovali čas. Mali sme bootcamp, ktorý bol celkom dobrý – asi v tom to je.

Zatiaľ čo ty si bol viac support hráč, na akú hru sa sústredil váš tím? Ktorý hráč dostával viac priestoru či akcie?

Zrejme ANGE1. Rád všade vykukuje [peek], chodí cez smoky a občas hrá sám. Ale áno, je celkom dobrý entry fragger.

Aký bol váš herný plán proti FaZe Clanu a nastavenie mysle, na čo ste mysleli?

Myslenie bolo také ako vždy. Jediné, čo som chcel spraviť, bol môj pohyb, ktorý ovládam, ale zrejme pozerali naše demá, takže ma ľahko zrušili. Potom som sa začal pohybovať po mape a bolo to dobré. Len sme hrali našu hru, naše kolá.

Mali ste ťažký začiatok keď vyhrávali už 6:2. Čo sa potom zmenilo, bolo z ich strany niečo, s čím ste mali problémy sa vysporiadať?

Najprv sme prehrali anti-eco, to bola najväčšia vec. Potom sme prehrali kolo so zbraňami, takže sme museli ísť znova eko. Následne sme zvolali taktickú pauzu a uzemnili sme to.

Ohľadom toho anti-eca a deaglov, FaZe s nimi vyhrali jedno kolo, ale potom ste vyzerali, že ste sa celkom dobre prispôsobili. Prišli ste na spôsob, ako zastaviť deagle FaZe Clanu, čo je niečo, s čím sa trápi veľa tímov?

Rozprávali sme sa o tom, ako proti nim hrať. Hrali sme pasívne a vždy sme refragli jeden druhého.

Odohrali ste skvelú mapu, vyhrali ste hru, ale pri pohľade na to čo vás čaká je veľa ľudí veľmi skeptických, či dokážete udržať nastolenú úroveň. Čo je podľa teba potrebné na to, aby ste pokračovali v takýchto výkonoch?

Pokračovať v dobrej práci, hrať našu hru a nepanikáriť. Ak budeme hrať proti SK alebo inému tímu, tak by sme mali hrať našu hru.

Je nejaký tím, proti ktorému by si chcel hrať v ďalšom kole?

Akýkoľvek, nemáme vybrané tímy, proti ktorým by sme chceli hrať. Sme tu na to, aby sme vyhrali.