QUEZTONE. Meno, ktoré pozná snáď celá CZ/SK Counter Strike komunita. Vlastným menom Richard Strnátko z Bratislavy, ktorý si zahral aj v tíme Hellraisers nám ponúkol rozhovor, v ktorom zhodnotil svoj doterajší progres.

Otázka, ktorá nikoho neminie. Aké boli tvoje začiatky v hre Counter Strike a ako dlho sa tejto hre venuješ?

Celkovo sa už CSku venujem nejaký ten piatok, je to cca 8-9 r. Postupne som začal hrať od 1.5, 1.6 až ku CS:GO, kde sa moja kariéra odštartovala naplno.

V akých tímoch si počas svojej kariéry pôsobil a v ktorom si sa cítil herne najlepšie?

Pôsobil som v tímoch ako Neophyte, Necroraisers, Extatus. Proste asi v každom CZ/SK multigamingu okrem eSuby #nohate. Tak isto som bol chvíľu v Hellraisers na pozícií stand-in. Tam som nachytal najviac skúseností od enemy proti ktorým sme hrávali. A herne sa momentálne najlepšie cítim v Alza.eXtatuse. Sme partia ľudí, ktorá si rozumie a klape nám to. Najlepšie emócie som zažíval pri starom neophyte v zostave STYKO, ZERO, BARB1 a OSKAR.

Momentálne hráš za tím EXTATUS v ktorom pôsobí aj tvoj spoluhráč FROZEN, ako vnímaš takto mladého a talentovaného hráča po svojom boku?

Nevnímam ho ako hviezdu ani nič podobné, proste je to taký istý hráč ako každý iný v našom tíme. Nerád rozdeľujem hráčov, či je niekto talent alebo nie. Stačí svoj čas využiť efektívne a mať trocha talentu, talent 20%, čas – 80%. Každý môže byť taký dobrý ako Frozen alebo hoci kto iný z našej top scény.

Asi najväčšie prekvapenie tento rok bola nedávna informácia o tíme EXTATUS ako o profesionálnom tíme, ako si zareagoval na túto správu a myslíš si, že bude tím EXTATUS nasledovať aj ďalší CZ/SK tím?

Každopádne sme veľmi radi, že spoločnosť ako je ALZA vkladá do nás toľko dôvery a verí nám. Budeme sa snažiť, aby sme CZ/SK komunitu nesklamali. Dúfam, že nás podporia na každom evente a budú nám držať palce.

Súvisiace: eXtatus prechádza na full-time ako prvý tím na CZ/SK scéne

Keďže si teraz fulltime hráč, čo to pre teba znamená a aké zmeny sa u teba udejú či už v osobnom živote a taktiež v hernom?

Keďže som fulltime hráč sa pre mňa mení nasledovné. To, že som sám sebe pánom a nebudem musieť vstávať do práce vtedy, keď mi v podstate zamestnávateľ povie, že kedy mám prísť. Môj deň spočíva v tom, že ráno vstanem, idem do posilovne, keďže som človek ktorý má rád gym. Teraz momentálne mám zlé obdobie, stále som chorý, potom domov dobrý obed, chvíľu pre seba a potom tréning. Snažím sa môj čas využiť efektívne, takže mám omnoho viacej času na svoje zlepšovanie momentálne.

Nie tak dávno si už mal možnosť hrať za profesionálny tím, konkrétne za Hellraisers. Čo táto príležitosť priniesla do tvojej kariéry a ako si vnímal túto príležitosť?

Príležitosť od Hellraisers som vnímal veľmi pozitívne a snažil som sa im pomôcť vyhrať dva eventy, čo sa aj stalo. Túto skúsenosť hodnotím ako jeden bod z najúspešnejších v kariére.

Ako vyzerá tvoja príprava na COPENHAGEN GAMES a celkovo príprava tímu EXTATUS?

Tak moja príprava na CPH vyzerá tak, že sa snažím čo najviac nahrať a nastrieľať. Hlavne pracovať s teamom a fixnúť náš mappool, ktorý je momentálne dosť pestrý. Je si z čoho vyberať.

Čomu sa ešte venuješ popri hraniu CS:GO?

Tak ako som spomenul posilovňa, priateľka, priatelia a hranie. Možno si niekto povie, že nuda lajf, ale ja som spokojný.

Ako ešte vidíš svoju budúcnosť? V koľkých rokoch budú končiť svoju kariéru hráči v tvojom veku?

Momentálne mám 21 rokov a nehodlám skončiť svoju kariéru tak skoro, keď len teraz sa rozbieha naplno. Myslím si, že keď Taz (Virtus Pro) má 30 rokov a stále hrá na profi scéne a stále vie uhrať veľmi dobré a kvalitné výsledky, tak ten vek bude okolo 35-40 rokov.

Ďakujem za tvoj čas a rozhovor a ak chceš, môžeš niečo odkázať svojím fanúšikom.

Aj ja ďakujem za oslovenie, a fanúšikom by som zdelil nech podporujú CZ/SK komunitu aj v zlých časoch keď sa nebude dariť, lebo vtedy ten tím najviac potrebuje načerpať tú energiu z „davu“ #EXTWIN !

Foto: Galéria hltv.org