foto – eXtatus

Připravili jsme si pro vás exkluzivní rozhovor s trenérem týmu eXtatus. Jak probíhal bootcamp a jaký měl na tým vliv? Tomáš „teckoo“ Koširer nám poskytl svůj pohled na toto téma.

Zdravím teCkoO! Mohl by ses prosím představit našim čtenářům, kteří tě ještě neznají?

T: Ahojte moje meno je Tomáš Koširer a ľudia na scéne ma poznajú pod prezývkou teCkoO, csko hrám aktívne od roku 2008 samozrejme začal som ho hrať omnoho skorej už od 1.3 v počítačových kaviarňach. Za svoju kariéru hráča som prešiel veľa teamami a zažil som aj niake úspechy. V hre som pôsobil ako igl, v roku 2017/3 som bol oslovený skúsiť ísť robiť coacha do teamu eXtatus, netrvalo to dlho a stali sme sa profesionáli.

Když jste vyjeli na váš bootcamp, měli jste před sebou nějaký konkrétní cíl, nebo jste se jen zkrátka chtěli co nejvíc zlepšit.

T: Náš bootcamp bol zameraný na doladenie map, taktiež sme mali vtedy dosť officialov takže to pekne do seba zapadalo… Ale ja skôr beriem bootcamp ako sociálne zlepšenie. Málo ktoré teamy na našej scéne vydržia po kope dosť dlho a jeden z dôvodov je ten, že spolu netrávia čas, áno online hrajú ale ani tie tréningy niesu také intenzívne aké by mali byť, čiže ja to beriem tak, že čím častejšie budeme spolu tráviť čas a budeme sa spolu viac a viac stretávať o to bude náš team lepší mentálne pretože ak chcete byt dobrý musíte to brať tak, že ste už rodina a mat spolu super vzťahy k čomu práve takéto bootcampy pomáhajú.

Jak si byl spokojený s průběhem bootcampu?

T: S bootcampom som bol veľmi spokojný mali sme nádherne prostredie na hranie, vynikajúci internet, čiže super !

Vaším posledním větším turnajem byl Hellcase Cup #5 kde jste skončili až v semifinále proti North Academy. Jak hodnotíš tento turnaj a proč myslíš že se vám proti tomuto týmu moc nedaří i přesto, že jste výsledkově na podobné úrovni?

TTak momentálne hráme veľa online kvalifikácií, v niektorých sa nám darí viac a v niektorých menej. Osobne si nemyslím, že by sa nám proti north at nedarilo, skorej hráme veľmi vyrovnanú hru a vzájomné zápasy sú veľmi tesne a buď vyhráme my alebo oni. Vo všeobecnosti csko už je na úplne inom levely ako kedysi… dnes už to nie je o 2ch teamoch ale o strašne veľa, hra je strašne vyrovnaná a hoci kto môže prekvapiť a zahrať dobre proti papierovo silnejším súperom. Viz BiG na majory.

V blízké době se účastníte dobře dotovaných turnajů Mother Russia, Skinhub Championship a brzy i Cross Border esport. Jak vidíš vaše šance v těchto turnajích a jací soupeři ve vás budí největší respekt?

T: Ako som už spomínal hra je veľmi vyrovnaná, už je to len o tom kto spraví menej chyb a kto ako potrestá chyby súpera. Zo žiadneho enemy nemáme rešpekt ideme do všetkého na plný plyn. Ak máme deň tak dokážeme poraziť hoci koho, čiže samozrejme v týchto turnajoch pozeráme len na tie top priečky.

Sledujte náš facebook ohledně CS:GO: WASD

Jak přesně bys charakterizoval svou roli ve vašem týmu? Jak moc myslíš že ovlivňuješ zápasy eXtatusu? Na trenéry se často zapomíná a jsou upozaděni hvězdami jakou je ve vašem týmu například Frozen.

T: Každý si to predstavuje inak. No moja práca je chalanov čo najlepšie pripraviť na zápas, pred cph som pozeral nehorázne veľa dem a vymyslel nehorázne veľa taktík. Od vtedy si taktiky už len opakujeme alebo sem tam jednu, dve pridáme, máme toho naozaj veľa. Momentálne moja práca je si čo najlepšie naštudovať súpera aké pozičky hrajú aké taktiky robia atd a vymyslieť chalanom antistratu. Ale prvorado som ten čo ich stále motivuje, ukludni keď sa prehráva, hlási pauzu počas zápase povie im čo treba zlepšiť kam sa treba viac zamerať a tak. Ako ovplyvňujem naše zápasy to neviem to musia posúdiť hráči a diváci, ale ja sa snažím robiť pre chalanov maximum a myslím si, že zatiaľ to ovocie prináša.

Váš cíl je dostat se do top 30 do dubna 2018. Co myslíš že eXtatusu chybí kvalitově aby se vám dařilo porážet i týmy právě v top 30?

T: Nemyslím si, že by nám niečo chýbalo lebo porážame teamy ktoré sú aj v top 10 ale to len na tréningu, no môj názor na to je, že v top 30 budeme ešte pred začatím roku 2018. Podla mňa v dnešnej dobe stačí zahrať jeden turnaj dobre dostať sa niekam hore a už ste v tom top kolotoči a už z neho len tak nezmiznete.

Díky za rozhovor! Chtěl bys něco vzkázat fanouškům či našim čtenářům?

TTýmto by som sa chcel poďakovať všetkým ktorý nám fandia ale aj tí čo nefandia pretože to nás posúva ďalej. Tak isto ďakujeme Alze že nám umožnila robiť to čo máme radi full time, a tak isto aj zbytku partnerov a hlavne tým čo to dočítajú až do samého konca…

PS: tí čo ma nemajú radi ďakujem, pretože vďaka vám dávam do toho to čo dávam…

eXtatus můžete podpořit na jejich facebooku a stejně tak projevit podporu jednotlivým členům týmu: eXtatusTomáš „teckoo“ Koširer

 

3/5 - (2 votes)