Na turnaji StarLadder v Kyjeve sme celý dnešný deň mohli sledovať skvelé štvrťfinálové zápasy. Na veľkú radosť fanúšikov do semifinále postúpili všetci traja slovenskí zástupcovia.

Výsledky štvrťfinále na StarLadder i-League StarSeries S3:

• FaZe Clan vs G2 – 2:1
  • HellRaisers vs North – 2:1
  • NaVi vs Fnatic – 2:1
  • Astralis vs CLG – 2:0

NaVi vs Fnatic

O prvých dvoch zápasoch (FaZe Clan vs G2 a HellRaisers vs North) sme podrobnejšie napísali na tomto odkaze. Tretí súboj dňa, Natus Vincere proti Fnaticu, odštartoval na mape Overpass a Fnatic na T strane síce vyhrali prvé 3 kolá, NaVi však polčas nakoniec vyhrali presvedčivo 10:5. V desiatom kole mal hviezdny moment slovenský odchovanec GuardiaN, ktorý vyhral 1v3 clutch a získal svojmu tímu vedenie o 2 kolá. Po výmene strán NaVi prehrali len jedno kolo a sériu začali presvedčivou výhrou 16:6 na Overpass. Celú mapu hralo famózne trio s1mple, GuardiaN a Edward, keď mali všetci rating okolo 1.50.

Druhá mapa Inferno, ktorú si vybrali Fnatic, mala kompletne opačný priebeh. Švédsky tím si do polčasu zaistil pohodlné vedenie 10:5 na T strane a po výmene strán kontroloval priebeh, keď súperovi pustil len 2 kolá. Fnatic tak výhrou 16:7 na Inferne vyrovnal sériu na 1:1. Na mape dominoval Krimz, ktorý mal skóre 25:11 a rating 1.79. Z NaVi mal pozitívny rating len GuardiaN.

Aj posledná mapa Mirage bola celkom jednostranná, keď NaVi nedovolili svojmu súperovi viac ako 8 kôl. Polčas vyhrali 9:6 aj napriek tomu, že prehrali úvodné kolo s pištolami. Po výmene strán na CT strane hrali výborne a Fnatic dokázali vyhrať len 2 kolá. Na mape bol opäť na nezastavenie s1mple s ratingom 1.72 a priemerným poškodením za kolo 136.1. Natus Vincere výhrou 16:8 na mape Mirage získali celú sériu 2:1 a postúpili do semifinále, kde sa stretnú s tímom Astralis.

Astralis vs CLG

David proti Goliášovi. CLG sa v súboji proti Astralis naozaj snažili, no skúsenosť a palebná sila dánskeho tímu je na inej úrovni. Na prvej mape Cache CLG začali výborne, keď viedli už 6:0, Astralis však do polčasu znížili na 9:6 a po výmene strán siedmimi kolami v rade ukončili napätie. Cache nakoniec skončila v prospech Astralis 16:11.

Na druhej mape Inferno CLG opäť vyhrali polčas 9:6 a zvládli získať aj prvé 3 kolá po výmene strán, ani to však nestačilo na to, aby vyhrali aspoň jednu mapu. Akonáhle prišli na rad full-buy kolá, Astralis mali jasne navrch a nič nenechali na náhodu, keď vyhrali 16:13. Dánsky tím tak pohodlne prešiel do semifinále, keď vyhral nad CLG 2:0 na mapy.