Turnaj StarLadder S3 sa dostal do vyraďovacej časti, v ktorej si zatiaľ úspešne viedli FaZe Clan a HellRaisers. S turnajom sa rozlúčili G2 a North.

Prvú mapu Cobblestone si vybrali North a ak by HellRaisers nevyhrali obidve kolá s pištolami, zrejme by sa mapa skončila rýchlym debaklom. HR dokázali vyhrať len 3 full-buy kolá a North zaslúžene získali vedenie po výhre 16:9. Konfig pokračuje vo výbornej forme, keď na mape vyhral niekoľko kľúčových súbojov a spolu s cajunbom boli najlepšími hráčmi.

Na mape Cache sa HellRaisers dostali do rýchleho vedenia 6:1, North však dokázali do polčasu znížiť na 8:7. Po výmene strán HR odskočili na rozdiel 4 kôl a mali blízko k pohodlnej výhre, rozhodovať sa však nakoniec muselo až v poslednom 30-tom kole. Rozhodujúci moment sa udial kolo predtým, keď k0nfig takmer predviedol úspešný 1v4 clutch, Zero mu však skazil radosť a zo súboja 1v1 vyšiel víťazne. HellRaisers vyrovnali sériu na 1:1 po výhre 16:14. Až traja hráči HR sa dostali na 26 killov a cajunb opäť odohral skvelú mapu, no na výhru mu nestačilo ani 27 fragov.

Na rozhodujúcej mape Overpass HellRaisers opäť vyhrali obidvé kolá s pištolami, čo znamená, že vyhrali všetkých 6 úvodných kôl s pištolami. Bol to jeden z hlavných faktorov, vďaka ktorým vyhrali celú sériu. Do polčasu HR získali solídny náskok 9:6, ktorý po výmene strán navýšili prvými tromi kolami a viedli 12:6. North štyrmi kolami v rade znížili na 12:10, HR však potom pustili už len jedno kolo a vyhrali 16:11. Celú sériu tak vyhrali 2:1 na mapy a postupujú do semifinále.

Ešte predtým sa hral zápas FaZe Clan vs G2, ktorý lepšie zvládol európsky mix na čele s Karriganom. FaZe Clan podobne ako HellRaisers vyhrali všetkých 6 kôl s pištolami a aj napriek tomu išlo o vyrovnaný súboj, ktorý sa rozhodol až v tretej mape. FaZe Clan vyhrali sériu 2:1 (16:7 Inferno, 11:16 Nuke, 16:10 Train) a zajtra sa v semifinále postavia proti HellRaisers.

Dnes nás ešte čakajú dva súboje: už o pár minút uvidíme zápas Fnatic vs NaVi, deň následne ukončí Astralis vs CLG. Zajtra sa môžeme tešiť na 2 semifinále (FaZe Clan vs HellRaisers, Fnatic/NaVi vs Astralis/CLG) a následne turnaj vyvrcholí v grandfinále.