Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt worlds 2016

Udalosť roka pre všetkých priaznivcov hry League of Legends je za nami!

Od 29. septembra do 29. októbra prebiehal na severoamerickom kontinente turnaj, v ktorom si zmerali sily tí najlepší z najlepších. O rekordný prize pool 5 070 000 USD bojovali hráči 16 tímov v 4 skupinách. Štrnástim tímom sa vďaka tvrdej drine podarilo na tento turnaj kvalifikovať pomocou regionálnych súťaží a dvom zostávajúcim celkom sa podarilo na šampionát dostať cez medzinárodný WildCard turnaj, ktorý sa konal od 8. augusta do 4. septembra v Brazílii.

 

SKUPINOVÁ FÁZA

 

Skupinová fáza prebiehala v dňoch 29. septembra do 9. októbra, počas ktorých hráči podávali skvelé výkony v 7-tisícovej hale v San Franciscu.

V skupine A sa nám predstavili juhokórejskí ROX Tigers, americký celok CLG, európsky zástupca Gamers2, túto trojicu doplnil rusko-ukrajinský mix Albus NoX Luna. Sklamaním pre európskych fanúšikov bolo posledné miesto víťaza summer splitu EU LCS Gamers2 s bilanciou 1-5. Na 3., nepostupovom mieste, skončil tím CLG s vyrovnaným skóre 3-3. Prekvapením tejto skupiny bol postup tímu Albus NoX z WildCard turnaja z 2. miesta so 4 výhrami a 3 prehrami. Víťazom skupiny A sa stal juhokórejský celok ROX Tigers s bilanciou 5-2.

V skupine B sme mohli vidieť obhajcu titulu, juhokórejský tím SKT T1, víťaza čínskej kvalifikácie IMay, americký Cloud9 a taiwanského víťaza summer splitu Flash Wolwes. Táto skupina mala jednoznačného favorita, ktorým boli Juhokórejčania, tím okolo hviezdneho Fakera nesklamal a vyhral skupinu so skóre 5-1. Spomedzi zostávajúcich 3 tímov mohol postúpiť ktokoľvek, no postupovú druhú pričku obsadil tím Cloud9 so zhodným skóre 3-3. Tretie miesto obsadil čínsky tím IMay so zápornou bilanciou 2-4 a posledné miesto sa ušlo tímu Flash Wolves s rovnakým skóre 2-4.

Skupina C sa mohla zdať pre českých a slovenských fanúšikov najzaujimávejšia, pretože sa v nej predstavil tím H2k, v ktorom pôsobí české AD Carry Freeze. Česká hviezda však do zápasov nemohla zasiahnuť kvôli zraneniu ruky. Tím H2k si v tejto skupine zmeral sily s čínskym Edward Gaming, taiwanským ahq e-Sports club a brazílskym INTZ e-sports. Európskych fanúšikov potešilo prvenstvo H2k s piatimi výhrami a dvoma prehrami, tesne za nimi skončili Číňania so skóre 4-2, tretiu priečku obsadil tím z Taiwanu s bilanciou 3-3 a napodobniť úspech Albusu NoX sa nepodarilo druhému tímu z WildCard turnaja, brazílskemu INTZ e-sports, ktorý skončil na poslednom mieste s jedinou výhrou a piatimi prehrami.

V skupine D sa nám opäť predstavila štvorica kvalitných tímov, z ktorých mohli postúpiť len dvaja najlepší. Favoritom tejto skupiny boli podobne ako v skupine B Juhokórejčania, a to tím Samsung Galaxy, ktorý úlohu favorita potvrdil a podobne ako tím SKT1 suverénne ovládol skupinu so skóre 5-1. O postupujúcom z druhého miesta rozhodol vzájomný zápas medzi čínskym Royal Never Give Up a Bjergsenovým tímom TSM. V poslednom súboji tejto skupiny ťahal americký celok za kratší koniec a nakoniec Číňanom podľahol. Z druhého miesta teda postúpil čínsky celok so skóre 3-3 a 3. miesto obsadil tím TSM s rovnakou bilanciou. Poslednú priečku skupiny D obsadil víťaz európskej kvalifikácie, tím Splyce, so záporným skóre 1-5.

 

ŠTVRŤFINÁLE

 

13. októbra sa tímy presunuli do Chicaga, kde ich čakali štvrťfinálové zápasy, ktoré prebiehali do 16. októbra.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt s6 worlds knockout

V 1. štvrťfinále na seba narazili dva ázijské celky, juhokórejský favorit na zisk titulu SKT T1 a čínsky tím, ktorý stál za vyradením amerického TSM, Royal Never Give Up. V BO5 sérii Juhokórejčania nezaváhali a zvítazili 3-1.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt s6 worlds knockout

2. Štvrťfinále prinieslo opäť juhokórejsko-čínsky súboj, v ktorom sa stretli ROX Tigers a Edward Gaming. Tento súboj skončil rovnako ako prvé štvrťfinále, výsledkom 3-1 pre juhokórejský tím ROX Tigers.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt s6 worlds quarterfinals h2k

V 3. štvrťfinále sa nám predstavil víťaz skupiny C, tím H2k a prekvapenie skupinovej fázy, Albus NoX. V tejto sérii však tím H2k nedopustil žiadne ďalšie prekvapenie a suverénne zvíťazil 3-0.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt s6 worlds knockout

Záverečný súboj štvrťfinálovej časti turnaja nám priniesol duel medzi posledným americkým zástupcom v turnaji, ktorým bol Cloud9 a juhokórejským tímom Samsung Galaxy. Americký celok však nedokázal vzdorovať, a preto sa musel s turnajom rozlúčiť pred bránami semifinále po prehre 0-3.

 

SEMIFINÁLE

 

Boje o postup do finále sa odohrávali 21.-22. októbra v slávnej Madison Square Garden v New York City.

 

V 1. semifinále sme mohli vidieť zaujímavý súboj dvoch juhokórejských celkov. Favoritom bol opäť Fakerov tím SK Telecom T1, ktorý do boja o finálovú miestenku vyzval tím ROX Tigers. Díváci mohli sledovať napínavú sériu, v ktorej napokon zvíťazil tím SKT T1 v pomere 3-2.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt s6 worlds semifinals

Meno druhého finalistu nám malo priniesť druhé semifinále, ktoré určite pozorne sledovali najmä európsky diváci. Tímu H2k stála na ceste do finále prekážka v podobe kórejského tímu Samsung Galaxy. H2k žiaľ nedokázali nadviazať na úspechy zo skupinovej fázy a štvrťfinále a kórejskému celku podľahli hladko 0-3, čím sa opäť potvrdila dominancia kórejských tímov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt s6 worlds semi final

 

FINÁLE

29. Októbra sa všetká pozornosť sveta e-sportu sústredila do domovského stánku LA Kings, Staples Center v Los Angeles, kde sa konalo finále svetového šampionátu 2016 v hre League of Legends. Od tohto súboja si fanúšikovia sľubovali veľa, pretože proti sebe stáli dva silné kórejské tímy. Súboj medzi SKT T1 a Samsung Galaxy naplnil očakávania a priniesol 5 napínavých hier, z ktorých sa po výhre 3-2 stal šampiónom pre rok 2016 tím SK Telecom 1!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt s6 worlds samsung vs skt1

 

Pozrieť si tiež môžete video, ktoré rekapituluje highligty a spomienky z celého šampionátu 🙂

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=VlcLY2J4LFA[/embedyt]

4/5 - (1 vote)