no mans sky

Hra No Man’s Sky to mala našliapnuté poriadne ďaleko.
Na hru, ktorá ponúkne prakticky nekonečne veľa možností, planét a živočíchov, sa tešil snáď každý fanúšik sci-fi hier. Prvé videá a prezentácie nám vyrážali dych a netrpezlivo sme čakali, kedy hra vyjde. To, čo ale spočiatku vyzeralo ako skvelá hra, sa premenilo na stelesnenie toho, ako sa to vo vývojárskych štúdiách nemá robiť.

Dôkazom je aj nové prvenstvo v štatistike, kde by sa nechcel dostať asi nikto. Podľa portálu Gamezone.com je No Man’s Sky aktuálne najhoršou hrou na Steame. Ide o štatistiku zverejnenú na Reddite. Za posledných 30 dní ju ohodnotilo kladne len 12 percent ľudí. Celkovo toto číslo zastalo na hodnote 35 percent, čo je až žalostne málo.

Dôvodov, prečo sa hra, ktorá mala spočiatku tak svetlú budúcnosť, zmenila na veľké sklamanie, je hneď niekoľko. Nejde pritom len o technické problémy, ktoré hru od začiatku sprevádzali. Mnoho fanúšikov vyčítalo autorom z Hello Games, že v svojich prejavoch a prezentáciách otvorene klamali.

Príkladom môže byť napríklad Multiplayer, ktorý autori vo veľkom sľubovali. Po tom, čo sa dvaja streameri pokúsili stretnúť na rovnakej planéte a prekvapivo sa na nej nevideli, začali mnohí pochybovať o jeho reálnej prítomnosti. Na Twitteri tvorcov sa následne objavila správa v znení, že „šanca na stretnutie dvoch hráčov vo vesmíre sa blíži ku nule“ a No Man’s Sky vlastne nie je multiplayerová hra.

Pripočítajme k tomu nevydarené prvky hry ako napríklad menu, súboje, málo možností na to, že ide o „nekonečnú hru“ a dostaneme odpoveď, prečo má aktuálne No Man’s Sky prvenstvo, aké má. Pritom samotná hra má hráčom čo ponúknuť a rozhodne sa pri nej nebudú nudiť. Očakávania na malé štúdio boli ale zrejme až príliš vysoké.

2/5 - (1 vote)