FaZe Clan na turnaji StarLadder i-League StarSeries S3 nielenže vyhrali trofej a odniesli si 125 tisíc dolárov, okrem toho ešte stanovili rekord, ktorý bude veľmi náročné prekonať.

FaZe Clan sa stal prvým tímom v histórii CS:GO, ktorý vyhral 11 pištoľových kôl v rade v priebehu jedného turnaja, ktorý mal prizepool 250 tisíc dolárov a viac. Séria sa začala ešte v skupinovej fáze proti SK Gaming, kde vyhrali obidve kolá s pištolami, následne v štvrťfinále proti G2 Esports vyhrali na troch mapách všetkých 6 kôl s pištolami a v semifinále proti HellRaisers získali obidve kolá na Mirage a jedno na mape Train. Až v druhom polčase na Train HellRaisers konečne pretrhli víťaznú šnúru, keď získali prvé kolo s pištoľami. Séria sa tak zastavila na čísle 11, čo sa doposiaľ žiadnemu inému tímu nepodarilo.

Aby toho nebolo málo, v grandfinále proti tímu Astralis prehrali len jedno kolo s pištolami, čo znamená, že v celom playoff FaZe Clan vyhral 14 zo 16 pištoľových kôl, čo je úspešnosť 87,5%. Ide o neuveriteľné čísla, ktoré zrejme dlho nikto neprekoná. Snažili sme sa zistiť, kto držal rekord predtým, no nikde sme tento údaj nenašli.

Veľmi zaujímavé údaje však zozbieral užívateľ u/kiTTzq, ktorý na reddite pridal post s tabuľkou vyššie. Podľa týchto údajov sa do histórie nezapísal len FaZe Clan, ale aj HellRaisers. Od začiatku roku 2016 sú totiž jediné dva tímy, ktoré v Bo3 sérii na turnaji s 250,000$ a viac vyhrali všetkých 6 kôl s pištoľami. Pozoruhodný je na tom fakt, že takmer za rok a pol sa nestal jediný takýto prípad a na StarLadderi sme boli svedkami 2 Bo3 zápasov za sebou (FaZe vs G2, HR vs North), kde jeden tím vyhral všetky kolá s pištoľami. Z tabuľky tiež vidíme, že 7 zápasov skončilo pomerom 5:1 na pištoľové kolá, zatiaľ čo pomer 4:2 sa vyskytol 27-krát, teda až v 57 percentách prípadov. Údaje staršie ako rok 2016 nie sú spracované.

Na turnaji sa diali skutočne nepravdepodobné veci a je dosť možné, že sa už viac nezopakujú. FaZe Clan sa tak výhrami v pištoľových kolách zapísal medzi tímy, ktoré rozhodne nie je rozumné vyzývať na aim duely 🙂

Foto: Galéria hltv.org
4/5 - (1 vote)