StarLadder turnaj v Kyjeve dnes vyvrcholil veľkolepým grandfinále, v ktorom sa stretli FaZe Clan a Astralis. Finále skutočne ponúklo všetko, čo si divák môže želať. Kvalitné súboje, clutche, wallbangy a predĺženie v rozhodujúcej mape sa zaslúžilo na tom, že išlo o najlepšie finále od ELEAGUE Majoru.

Mirage (pick FaZe Clanu)

Na prvej mape sa preukázala palebná sila tímu Astralis. FaZe Clan totiž vyhrali obidve kolá s pištolami a ani napriek tomu nezvládli mapu vyhrať. Do polčasu len s námahou viedli o jedno kolo a po výmene strán náskok zvýšili o 3 kolá na 11:7, ani to im však nestačilo. Za stavu 14:13 v ich prospech nezvládli mapu uzavrieť a Astralis sériou 3 vyhratých kôl získali vedenie v sérii, keď na Mirage vyhrali 16:14.

Nuke (pick Astralis)

Na druhej mape FaZe Clan opäť vyhral obidve kolá s pištolami a tentokrát sa im to aj podarilo zužitkovať. Do polčasu si na CT strane zaistili pohodlné vedenie 11:4 a keď po výmene strán vyhrali prvé 3 kolá, bolo viacmenej rozhodnuté. Za stavu 15:4 Astralis ešte kozmeticky upravil skóre 2 vyhratými kolami, no FaZe si prvú výhru v sérii nenechali ujsť a po presvedčivej výhre 16:6 na Nuke vyrovnali na 1:1.

Inferno

Na Inferne začali lepšie hráči FaZe Clanu, keď im fungoval force-buy v druhom kole a získali náskok 4:2 na T strane. Astralis následne skvelou tímovou spoluprácou vyhrali 7 kôl v rade a do polčasu viedli 10:5. Po výmene strán FaZe Clan už tradične vyhrali prvé kolo s pištolami a celý polčas si so súperom vymieňali kolá. Astralis viedli 12:7, 14:10 aj 15:13, no aj napriek tomu FaZe Clan zvládli mapu poslať do predĺženia.

V prvom polčase predĺženia Astralis získali prvé kolo a keďže si FaZe Clan kúpili dve AWP, mohli mať vážne problémy v prípade, že by prehrali aj to ďalšie. Našťastie pre FaZe druhé kolo dokázali získať, na čo Astralis odpovedali vyhraním posledného tretieho kola polčasu.

Do druhého polčasu sa išlo za stavu 17:16 pre Astralis a stačilo im jediné kolo, aby si zaistili aspoň druhé predĺženie. FaZe Clan však 3 kolami v rade nedali dánskemu tímu šancu, vyhrali sériu 2:1 na mapy a stali sa tak šampiónmi tretej sezóny StarLadder i-League StarSeries!