Dnešný deň môžeme označiť ako (zatiaľ) najlepší deň na majori. Každý zápas bol napínavý a aj keď sa pôvodný časový plán výrazne natiahol (VP vs North začínali o polnoci namiesto o 21:00), stálo to za to. Ak ste dnešok vynechali, odporúčam hlavne zápas Virtus.Pro vs North (dôvod nižšie).

Všetko o ELEAGUE Majori (výsledky, rozhovory, zaujímavosti, …) nájdete TU.

V prvom súboji nám Astralis a NaVi predviedli skvelú bitku, z ktorej vyšli víťazne Astralis. O zápase sme už detailne napísali na tomto odkaze, takže sa budeme venovať zvyšným dvom súbojom.

Fnatic vs Gambit sa niesol v znamení jednostranných máp. Najprv Fnatic nedali súperovi šancu na mape Cache (16:7), na druhej mape Overpass dominovali Gambit (16:3) a na rozhodujúcej mape Dust 2 Fnatic znova vyhrali 16:7.

Gambit sú po taktickej stránke výrazne nad Fnaticom, no keď príde na aim a tímovú spoluprácu, Švédi majú navrch. Preukázalo sa to hlavne na mape Dust 2, kde Fnatic robili nečakané a keď prišlo na 1v1 duel, víťaz bol jasný. Twist dokázal, že si miesto v tíme zaslúži a s ratingom 1.36 bol ďaleko pred ostatnými.

Zápas Fnatic vs Gambit bol celkom slušný, no nemohol sa porovnávať s tým, čo nasledovalo. Virtus.Pro a North nám priniesli jeden z najlepších zápasov majoru. Séria sa začala na mape Overpass (pick tímu North) a Dáni na vlastnej koži pocítili, prečo sú Virtus.Pro známi aj pod Virtus.Plow. Poliaci úplne dominovali a vyhrávali 14:0 (!) na CT strane, North však zábavu pokazili a získali posledné kolo polčasu. Mapa nakoniec skončila v prospech Virtus.Pro jednoznačne 16:4. Za zmienku ešte stojí cajunbova neschopnosť v prvom polčase, keď nezískal ani jeden kill a mal skóre 0:15.

Na mape Cache (pick tímu VP) sme videli už viac vyrovnaný priebeh, keď North vyhral polčas 9:6 na CT strane. Po výmene strán Dáni viedli už 14:7, no keď VP vyhrali 5 kôl v rade, začalo to vyzerať desivo. North však túto skúšku zvládli a za stavu 16:12 poslali zápas do tretej mapy.

Skúšku na Cache tím North možno zvládol, no to, čo prišlo na Cobblestone, bolo nad ich sily. North vyhrali polčas 12:3, pričom Magiskb0y v ňom mal neuveriteľných 29 killov. Stanovil tým nový rekord, na majoroch sa nikomu do polčasu nepodarilo dať viac ako 26 killov. Všetko vyzeralo perfektne, Dáni vyhrali prvé full-buy kolo, viedli 13:6 a boli na ceste do semifinále. To by však neboli Virtus.Pro, keby nepredviedli zázrak. Poliaci 10 kolami v rade pochovali akékoľvek nádeje svojho súpera, vyhrali 16:14 a postúpili ďalej.

V sérii hral skvele Magisk a ako vždy Snax, no po veľmi dlhej dobe sa ukázal aj Pasha. S ratingom 1.44 bol najlepším hráčom a treba povedať, že to nebolo len na papieri. Každý jeho frag bol dôležitý a mal dopad na výsledok kola.

Zajtra sa hrá ešte jedno štvrťfinále medzi SK Gaming a FaZe Clan o 16:00. Semifinále sa začne hneď potom, prvé medzi Astralis a Fnatic, druhé medzi Virtus.Pro a FaZe/SK.