Objavila sa nová nádej pre fanúšikov CS:GO. Valve dodržalo svoje sľuby a skutočne pracuje na vylepšení anti-cheat systému, pričom prvé výsledky môžeme pozorovať už v týchto dňoch.

„Dobrou správou je, že sme na tom začali pracovať. Prvotná verzia systému už bola nasadená a posiela prípady do Overwatch. Keďže boli výsledky sľubné, budeme v práci pokračovať a systém naďalej vylepšovať.“

Podľa príspevku na reddite od GivePLZ-DoritosChip nový anti-cheat naozaj funguje a robí veľké problémy poskytovateľom cheatov ako aj samotným cheaterom. Nový prídavok vo VAC systéme posiela podozrivých hráčov automaticky do Overwatch aj v prípade, že nedostali žiaden report. Potvrdili to aj samotní hráči, ktorí používali cheaty.

Skontrolujte si hráčov, s ktorými ste nedávno hrali. Možno aj vám sa poskytne podobný pohľad

Fakt, že bol anti-cheat vylepšený, potvrdzuje aj zastavenie prevádzky viacerých poskytovateľov cheatov. Doteraz VAC systémom neboli obmedzení, no v dnešných dňoch neprijímajú žiadne platby. Samozrejme skôr či neskôr prídu na spôsob ako obísť aj túto verziu anti-cheatu, no už len to, že sa Valve skutočne pustilo do boja s cheatermi, je skvelou novinkou.

4/5 - (1 vote)