IEM turnaj s prizepoolom približne 200 tisíc dolárov, ktorý sa koná v Austrálii, začne už zajtra. V článku sa dozviete viac informácii o rozlosovaní zápasov a ďalšie zaujímavosti. 

Od zajtra bude 8 tímov bojovať o výhru vo výške 200 tisíc dolárov, z čoho 6 tímov dostalo pozvánku a dva tímy sa prebojovali na turnaj cez online kvalifikáciu. Pozvánku prijali aj tri zo štyroch najlepších tímov sveta – Astralis, FaZe Clan a SK Gaming. Nováčikmi na turnaji budú dva čínske celky Chiefs a ViCi, ktoré si po prvýkrát zahrajú na veľkom LAN turnaji.

Skupinová fáza prebehne od 3. do 4. mája a bude sa hrať švajčiarskym systémom. Zápasy v skupine budú Bo1, v playoff sa môžeme tešiť na Bo3 súboje a samotné grandfinále bude až Bo5. Tesne pred grand finále sa ešte môžeme tešiť na showmatch.

 Zoznam tímov, ktoré si zahrajú na IEM Sydney 2017
Zdroj: hltv.org

Najväčšími favoritmi na turnaji je trio SK Gaming, Astralis a FaZe. Prekvapiť môže aj Renegades, ktorý má novú zostavu. North sa určite pokúsi prelomiť kliatbu príšerných výsledkov v zápasoch playoff, keď vždy skončia v štvrťfinále, prípadne semifinále. Vici a Chiefs budú na turnaji nováčikovia, môžeme dúfať, že sa ukážu ako vcelku kvalitné tímy a neodídu s hanbou.

Rozpis zápasov
Zdroj: hltv.org

V prvom kole sú SK Gaming, FaZe Clan aj Astralis jednoznačnými favoritmi svojich zápasov, no človek pri Bo1 zápasoch nikdy nevie. Najvyrovnanejší zápas by mohol byť OpTic vs North už o piatej ráno nášho času.

Tím komentátorov a analytikov
Foto: hltv.org

Aký je váš tip na finálovú dvojicu ? Môžete sa oň s nami podeliť do komentára pod článkom. 

Foto: ESL
3/5 - (1 vote)