Uno, vlastným menom Peter Lipowski patrí už dlhodobo medzi známe tváre CZ/SK gaming scény. Tento 26 ročný borec pochádzajúci z Košíc nám poskytol krátky rozhovor.

Na SK/CZ scéne patríš medzi najskúsenejších hráčov a keďže každý hráč niekde začínal, zaujímalo by nás, kedy si začal a aké boli tvoje začiatky v hre Counter Strike?

Uff to je ťažká otázka, keďže som začínal v dobách dávno minulých. Prvé CSko som si zahral keď som bol malý kid a tuším to bola 1.5ťka. Zahral som si ju doma proti botom keďže sme v tej dobe internet nemali. Časom som si chodil raz za 2 mesiace zahrať do herne, ale nejako som to neriešil. Potom už prišla doba keď sme mali doma internet a začala bitka s bratmi o PC 😀

Hrával si v niekoľkých tímoch, v ktorom si sa cítil herne najlepšie a dosiahol najlepšie výsledky? A v akom tíme momentálne pôsobíš?

Pre mňa najlepšia zostava kde som hral bola jednoznačne Styko, Rusel, Giotive a Wantyy (debil prečo si potom zapol cheaty:/). V tejto zostave sme sekali každý top team rad radom, vyhrali sme MČR a GRUNEX lanky v priebehu dvoch týždňov, jediná škoda, že potom sa začali špekulovať zostavy s Guardianom atď… Najlepšie výsledky však boli ešte za čias myDGB keď sme okrem NiP ako jediný team dokázali vyhrať zápas proti VERYGAMES v ich starej zostave na LANke. Aktuálne pôsobím v teame Garmez s fredim, niom, ruselom a rpg.

Aká bola najväčšia výzva pred ktorú si sa postavil v tvojej hernej kariére?

Byť menej výbušný vtedy, keď sa nepočúva [menej toxic] a stále na tom myslím že úspešne pracujem a najväčší problém je motivácia hrať bez výsledkov.

Máš aj vlastný stream, ako dlho streamuješ a z akých hier môžeme vidieť gameplay na tvojom streame?

Tak stream mám najmä pre ľudí, nemám z toho reálne viac menej nič. Väčšinu hrám CS:GO, kde sa snažím ľuďom poradiť ako sa zlepšovať atď., sem tam si zahrám Dotu 2, ale rozmýšľam že rozšírim repertoár, aby si ľudia užili aj iné hry.

Ako hodnotíš vývoj našej domácej scény za posledných pár rokov? V čom sa podľa teba pohla vpred a čo ju brzdí?

Kvalita našej scény určite rastie, avšak tímy sa niekedy boja pohnúť ďalej. Veľký problém sú ceny na domácich turnajoch, ktoré sú strašne biedne. Áno, je ľahké riešenie hrať iba zahraničné turnaje, lenže to má jeden háčik a to taký, že všetky CZ/SK multiclany stavajú na domácich výsledkoch, takže sme v nekonečnom kolobehu.

Kto je podľa teba najväčším talentom SK/CZ scény a  taktiež svetovej scény? A aký je tvoj obľúbený domáci a svetový tím?

Najväčší talent je Frozen, tu sa iná odpoveď napísať ani nedá, vlastne Frozen je odpoveď aj na svetový talent, tu by som ešte prihodil btnet (tyloo) a ropz-a. Domáci tím obľúbený nemám žiaden, skôr mám v obľube domácu pálenku a svetový jednoznačne Virtus.pro!

Máš nejaké ciele, ktoré by si ešte chcel vo svojej hráčskej kariére dosiahnuť?

Aktuálne je to ťažké, cieľov by som mal dosť, ale na to musí mať človek team 5-tich ľudí, čo by ťahali za jeden provaz.

Myslíš si, že existuje strop progamingu?

Progaming bude za pár rokov rovnako veľký, ako je futbal či hokej. Jedine sky is the limit podľa mňa.

Na záver nám prezraď, kde ťa najbližšie môžme stretnúť a vidieť tvoj gameplay a tímovú hru?

Najbližšie určite na mojom streame – www.twitch.tv/official_uno a teamovo v mixe na LANke v Trenčíne ďalší víkend, a potom plánujeme ICL a Y-Games.

Ďakujem za tvoj čas a ak chceš, môžeš čokoľvek odkázať svojím fanúšikom.

Nemáš za čo. Ja ďakujem tebe za rozhovor. Pre fanúšikov len toľko, fandíte svojím teamom a hráčom aj keď sa nedarí. Verte, že sa vždy snažia na maximum a necheatujte hoväda 😀