Len pred dvoma týždňami odohral eXtatus CPH Games 2017, na hlavný turnaj postúpil cez BYOC kvalifikáciu, no v hlavnom turnaji vypadol v skupinovej fáze, keď nedokázali zdolať tím BIG a North Academy. Aktuálne eXtatus upriamuje svoju pozornosť na ďalší európsky turnaj od NVIDIE.

Súvisiace: Súhrn: Copenhagen Games 2017

Československý celok eXtatus sa bude opäť snažiť postúpiť z kvalifikácie na prestížny turnaj, ktorý organizuje NVIDIA pod názvom NVIDIA GeForce CUP 2017. Už od zajtra bude eXtatus bojovať o postup z online kvalifikácie na Closed kvalifikáciu, z ktorej bude mať šancu postúpiť na hlavný turnaj. Okrem nej sa v tretej kvalifikácii predstaví aj tím Fraternitas. Celkovo sú štyri online kvalifikácie, pričom z každej postúpia do uzavretej kvalifikácie len dva tímy. Z predošlých dvoch kvalifikácii postúpili tímy studsmattor, PompaTeam.black, x6tence a MK.eSports. Z osmičky, ktorá sa prebojuje na closed kvalifikáciu, budú môcť postúpiť len 4 tímy.

Foto: geforcecup.com

Na hlavnom turnaji sa zúčastní spolu 8 tímov, z toho 4 na akciu už boli pozvané. Jedná sa o tímy Space Soldiers, Team Kinguin, PENTA Sports a fnatic Academy. Verme, že medzi 4 kvalifikovanými celkami sa objaví aj eXtatus a celkovo sa umiestni na čo najlepšej pozícii.

NVIDIA GeForce CUP a jeho finálový event je naplánovaný na 27.-28. mája v poľskom meste Wrocław. Pre tímy je pripravený prizepool vo výške 30 tisíc dolárov.

3/5 - (1 vote)