S turnajmi v e-sport hrách sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece, no naša scéna to doteraz veľmi nepocítila, keďže okrem Y-GAMES sme tu dlhší čas väčší event nemali. To sa pokúsia zmeniť organizátori tohtoročného turnaja PGWAY v Trnave, ktorí majú viac než len veľké ambície.

PG WAY Trnava Major 2017 je druhý ročník medzinárodného progamingového turnaja, ktorý sa uskutoční v dňoch 10. až 13. augusta v mestskej športovej hale v Trnave. Hráči si zmerajú sily až v ôsmych hrách, ktorých prizepool činí dokopy viac než 17 000€, čo je na slovenské pomery veľmi pekná suma. Za miesto v turnaji si hráči v predpredaji zaplatia od 20€ do 38€ v závislosti od hry, v ktorej chcú súťažiť. Ide o BYOC LAN, takže všetci hráči si musia na akciu zabezpečiť vlastný počítač. Turnaj je organizovaný občianskym združením PGWAY.

Poďme sa teda pozrieť na jednotlivé hry a ich prizepooly.

Counter-Strike:Global Offensive – 6500€ hlavný turnaj (64 tímov) + 500€ doprovodný turnaj

DOTA2 – 2500€ (32 tímov)

League of Legends – 2000€ (32 tímov)

Hearthstone – 1200€ (50 hráčov)

Clash Royale – 1200€ (50 hráčov)

Rocket League – 1100€ (16 tímov)

Overwatch – 1100€ (8 tímov)

StarCraft Remastered – 800€ (30 hráčov)

Hlavným lákadlom pre fanúšikov bude pravdepodobne CS:GO turnaj, ktorý do Trnavy určite pritiahne elitu slovenskej a českej scény. Účasť už potvrdil napríklad CS:GO tím eSuby. Fanúšikovia kartových hier sa zasa môžu tešiť na playe v podaní úradujúceho majstra českej republiky v Hearthstone Matyáša “Matty“ Kalužného z tímu Inside Games, ktorého meno je tiež na listine registrovaných hráčov. Registrácia bola spustená len nedávno, takže známe tváre budú pribúdať každým dňom.

Chlapci z PGWAY si pre vás pripravili taktiež krátky trailer, ktorým sa vás budú snažiť navnadiť na tento slovenský e-sport sviatok.

Podrobnejšie informácie nájdete na webe pgway.net

Registrácia do turnaja: www.pgway.net/registracia

Oficiálna fb stránka PGWAY: www.facebook.com/PGWAY

Oficiálna udalosť akcie: www.facebook.com/events/1202064146496289/

Organizátorom teda prajeme veľa šťastia a zároveň dúfame, že táto akcia dvihne latku poriadne vysoko, čo by mohlo byť impulzom pre slovenský e-sport.

4/5 - (1 vote)