V prvom semifinále sa stretli FaZe Clan na čele s Karriganom a HellRaisers so slovenským duom STYKO a Zero. Tímy už odohrali jeden súboj v skupinovej fáze, ktorý lepšie zvládli HR (16:10 Cache), no v semifinále úspech nedokázali zopakovať a podľahli súperovi 0:2 na mapy.

Mirage

Na prvej mape Mirage (pick HellRaisers) sa FaZe Clan dostal do rýchleho vedenia 5:0 na T strane. HellRaisers sa však vzchopili a agresívnym herným štýlom zvrátili priebeh, keď polčas vyhrali 9:6. Ak by po výmene strán vyhrali kolo s pištolami, je veľmi pravdepodobné, že by vyhrali aj celú mapu a získali vedenie v sérii. FaZe Clan si však piatimi kolami vybudovali silnú ekonomiku, čo viedlo až k stavu 15:10. V ďalších dvoch kolách prišli hviezdne momenty DeadFoxa a ANGE1a, ktorí vyhrali clutche a udržali svoj tím v hre. V 29. kole sa FaZe Clan nakoniec ubránil a výhrou 16:13 na mape Mirage získal vedenie 1:0.

Train

Druhá mapa Train (pick FaZe Clanu) začala rovnako ako Mirage, keď FaZe Clan získal rýchle vedenie 5:0 na CT strane a HR dokázali vyhrať až šieste kolo. Výsledok polčasu 12:3 vyzerá jednoznačne, HR však značne komplikovali život svojmu súperovi a nebyť hlúpych chýb, mohlo skóre vyzerať inak. V druhom polčase HellRaisers konečne vyhrali kolo s pištolami (prvé za celú sériu) a znížili na 12:7, potom však prišiel kolaps a prehra proti Tec9 nákupu, čo ich vo výsledku možno stálo celú mapu. FaZe Clan podobne ako na Mirage vyhrávali 15:10 a HellRaisers dokázali znížiť na 15:14, no nakoniec prehrali tým najbolestivejším výsledkom 16:14. FaZe Clan tak vyhrali celú sériu 2:0 na mapy a postúpili do grandfinále, ktoré sa začína približne o 18:00.

HellRaisers aj napriek prehre ukázali značné zlepšenie a ak budú v takýchto výkonoch pokračovať, STYKO možno nebol ďaleko od pravdy, keď sa vyjadril, že sa dostanú do TOP4. Druhé semifinále dnešného dňa medzi Astralis a NaVi začína približne o 14:30.