SK Gaming porazili NaVi a postúpili do playoff ELEAGUE S2

95

SK Gaming dnes v noci porazili NaVi na mapách Dust2 a Train dvakrát zhodne 16:8 a spolu s Astralis postúpili zo skupiny C do playoff druhej sezóny ELEAGUE.

NaVi pred zápasom s Brazílčanmi museli zložiť ešte povinnú skúšku a prejsť cez ALTERNATE aTTaX. NaVi s tým nemali väčšie problémy, keď vyhrali presvedčivo 16:3 a 16:8 (Cobblestone, Overpass).

Hlavný dôvod, ktorý stál NaVi postup do playoff, bol zlý výber mapy. Prečo vybrali Dust 2, a čo viac, znova pokúšali šťastie na mape Train? Síce bolo vidno, že po prvom prehranom vzájomnom zápase na tejto mape si pozreli demo, no odvaha im aj tak nechýbala.

Dust 2 lepšie začali SK Gaming, keď viedli už 6:1 na CT strane, no NaVi sa dokázali vrátiť späť do zápasu a vyrovnali na 6:6. Prvý polčas nakoniec skončil vedením v pomere 9:6 pre SK. Druhú polovicu SK dominovali a zaslúžene vyhrali 16:8.

Na mape Train to mali NaVi výborne rozbehnuté, keď vyhrávali už 7:2 na CT strane, no následne prišiel hviezdny moment Coldzery a všetko išlo z kopca. NaVi síce vyhrali prvý polčas 8:7, no v skutočnosti to bola výhra pre SK. Po výmene strán SK nenechali svojmu súperovi už ani jedno kolo a uzavreli zápas za stavu 16:8. Celý zápas sa veľmi trápil s1mple, ktorý bol s ratingom 0,69 na chvoste pozápasového hodnotenia.

NaVi tak definitívne končí na turnaji už po skupinovej fáze, čo je pre aktuálne 4. najlepší tím sveta (podľa hltv.org) katastrofálny výsledok. Skupina D, v ktorej sa predstaví Fnatic, OpTic, EnVyUs a Dignitas sa začína 18. novembra (listopadu).