zdroj: hltv,.org

SK Gaming si z IEM Sydney odnášajú titul šampióna a 100 000 dolárov, po tom, čo v BO5 sérii zdolali európsky celok FaZe 3:1!

Prvou mapou série bol Train, ten si síce zvolili hráči tímu FaZe, no na koni boli viac Brazílčania. Tí vyhrali 3 úvodné kolá, a taktiež prvý polčas rozdielom 12:3. Hráči SK Gamingu si do druhej polovice priniesli síce pekný náskok, to im však výhru ešte nezaisťovalo, keďže hráči tímu FaZe nabrali druhý dych a po vyhratých úvodných kolách ich pomaly začali dobiehať. Rozdiel bol zrazu len o 2 kolá, to sa už hráči SK Gamingu stihli pozviechať a nedovoliť žiaden comeback zo strany FaZe. Hráči brazílskeho celku zvíťazili na prvej mape so skóre 16:12.

zdroj: hltv.org

Na rad prišla mapa Cache, tu mali úvod lepší hráči z Faze, ktorým sa podarilo získať vedenie 3-0. Potom začali opäť úradovať hráči SK Gamingu, ktorí zo zostávajúcich 12 kôl vyhrali 11. Opäť sme tu mali podobný scenár ako na Traine, keď bolo polčasové skóre 11:4 v prospech SK. Úvodné kolo druhej polovice získali Brazílčania, svoju výhodu však nevyužili a v druhom kole vďaka force nákupu zvíťazili Európania. FaZe sa zmohol už iba na 2 ďalšie kolá a SK Gaming dotiahol aj druhú mapu do víťazného konca s výsledkom 16:7.

zdroj. hltv.org

Treťou mapu v poradí bolo Inferno, tu už išlo hráčom tímu FaZe o všetko a ak ešte chceli pomýšľať na úspech, potrebovali vyhrať. Tu mali skvelý štart hráči FaZe, ktorí získali hneď 6 kôl za T stranu. FaZe sa po polčase ujal vedenia 10-5. Druhý polčas sa začal fantasticky pre SK Gaming, ktorí sa dokonca dokázali ujať vedenia. Už to začínalo vyzerať, že titul si hneď po tejto mape odnesie brazílsky celok. FaZe však nabral druhý dych a dokázal zápas vyhrať s konečným skóre 16:13.

Nasledujúcou mapou bol Overpass. Tu vyhrali hráči SK úvodné kolo, no hneď vzápätí o svoju výhodu prišli, keďže hráči FaZe dokázali reagovať úspešným force nákupom. Prvú polovicu ovládli hráči tímu FaZe, ktorí za T stranu získali 9 kôl. Po zmene strán sa však viac darilo SK Gamingu, ktorého hráči získali hneď prvých 5 kôl. To donútilo hráčov európskeho celku k taktickej pauze, no ani tá nepomohla a Brazílčania dotiahli zápas do víťazného konca rozdielom 16:11.

SK Gaming sa tak stal po výhre 3-1 vo finále šampiónom turnaja Intel Extreme Masters v austrálskom Sydney, domov si odniesli 100 000 dolárov, čo je o 60 000 viac ako ich finálový súper.  MVP turnaja sa stál hráč víťazného celku Marcelo „coldzera“ David.