SK Gaming a Astralis v semifinále, Dignitas a NiP skončili

119

SK Gaming porazili Dignitas 2:1 na mapy a spolu s tímom Astralis (2:1 vs NiP) postupujú do semifinále druhej sezóny ELEAGUE.

SK Gaming vs Dignitas

Súboj SK vs Dignitas začal na mape Dust 2, ktorú si vybrali SK. Dignitas získali prvé 3 kolá na CT strane, no od toho momentu SK dominovali. Získali 10 kôl v rade a mali súpera na lopatkách. Dignitas vyhrali aspoň posledné dve kolá a strany sa vymieňali za stavu 10:5 pre SK.

Po výmene strán Dignitas vyhrali len jedno kolo zásluhou clutchu od cajunba a SK tak s prehľadom vyhrali D2 16:6.

Na mape Mirage začali Dáni famózne, keď viedli už 6:0. SK následne vyhrali pár kôl, no Dignitas mali mapu pevne pod kontrolou a polčas vyhrali 11:4. Po výmene strán 4 kolami v rade ukončili mapu presvedčivým víťazstvom 16:4.

Muselo sa rozhodnúť na tretej a poslednej mape Overpass. SK Gaming začali na CT strane a za stavu 11:2 hrozilo, že Dignitas ukončia zápas potupnou prehrou. Dignitas však vyhrali posledné dve kolá polčasu a pocítili šancu. Po výmene strán Dáni predviedli neskutočný comeback, keď viedli 14:13 a všetko nasvedčovalo tomu, že mapu dokážu vyhrať. Nepochopiteľne si to nechali prekĺznuť a nasledujúce 3 kolá prehrali. SK Gaming tak vyhrali Overpass 16:14 a celú sériu 2:1.

Astralis vs Ninjas in Pyjamas

Aj v druhom zápase dokázali tímy vyhrať svoje picky. Obidva celky si na Cobblestone vymieňali kolá výhrou cez force-buye. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný a strany sa vymieňali za stavu 8:7 pre Astralis.

Astralis vyhrali prvé 3 kolá po výmene strán a získali vedenie 11:7. NiP však odpovedali 5 kolami v rade. To, že išlo o vyrovnaný súboj a kolá boli veľmi tesné, hovorí aj fakt, že Astralis vyhrali len jedno kolo a dokázali zlomiť ekonomiku súpera. NiP však vyhrali to, čo nemali. Astralis dvakrát prehrali anti-eco a bezpochyby ich to stálo víťazstvo na mape. NiP vs Astralis – 16:13.

Na mape Train Astralis ukázali svoju silu. Na CT strane vyhrali dominantne 13:2 a s veľkým náskokom išli do druhej polovice. NiP po výmene strán prehrali kľúčové prvé kolo, keď Device predviedol skvostný 1v3 clutch. „Nindžovia“ už nedokázali nájsť odpoveď, Astralis tak výhrou 16:2 vyrovnali sériu na 1:1.

Aj v druhom štvrťfinále sa rozhodovalo na mape Overpass. Astralis boli dobre naladení po dominantnej výhre na Train a viedli už 5:0, respektíve 9:1. NiP si udržali kľudnú hlavu a vyhrali ďalších 5 kôl v rade, polčas sa tak skončil za stavu 9:6 pre Astralis.

NiP vďaka výhre v prvom kole mohli pohodlne vyrovnať na 9:9, no od toho momentu Astralis súperovi moc nedovolili. Z 8 kôl vyhrali až 7, mapu tak vyhrali 16:10 a celú sériu 2:1 na mapy. Astralis dokázali poraziť NiP v Bo3 sérii po 14 mesiacoch!

V semifinále sa Astralis postaví proti SK Gaming (zajtra o 23:00).

Dnes sa proti sebe v štvrťfinále postavia mousesports a OpTic Gaming (20:00), Virtus.Pro v súboji s FaZe Clanom uvidíme o 23:00.