Scammer odsúdený na 30 dní domáceho väzenia

125

Každý jeden deň vidím na facebooku sa ľudí sťažovať, ako ich niekto okradol o peniaze či skiny. Síce nechápem, ako na to stále môže niekto naletieť, no s tým už asi nič nenarobím. Ktovie však, ako by to vyzeralo, keby by scammer mohol byť reálne stíhaný políciou a odsúdený do väzenia?

Jeden taký prípad sa stal v Dánsku, keď istý scammer oklamal viacerých ľudí a dvaja ho udali na políciu. Jeden z nich, Nicolai „Nille“ bol okradnutý o 1510 dánskych korún (približne 230 dolárov). Keď nedostal platbu na účet za svoj knife a všimol si, že scammer si ho všade zablokoval, nahlásil to polícii. Po niekoľkých dňoch bol kontaktovaný políciou, že ten istý scammer okradol ďalšiu osobu. Políciu prípad zaujal a začala stíhanie v trestnej veci.

Po niekoľkých mesiacoch bol Nicolai predvolaný na súd ako svedok spolu s ďalšou obeťou scammera. Ten sa obvineniam nijako nebránil. Scammer tak musel prijať rozsudok:

  • 30 dní domáceho väzenia
  • 40 hodín verejných prác
  • Kompenzácia ukradnutých skinov, celkovo 5000 dánskych korún (cca 700 dolárov)

Zaujímavosťou je, že právnici moc nevedeli, čo pojem „skin“ znamená. Každopádne je potešujúce, že aj scammer môže byť odsúdený a oklamanej osobe môžu byť vrátené peniaze. Žeby svitalo na lepšie časy?

Zdroj: http://gaming.dk;https://www.reddit.com/r/GlobalOffensive

3/5 - (1 vote)