zdroj: gosugamers.com

PENTA je tretím kvalifikovaným tímom, ktorý sa predstaví na Major turnaji v Krakowe. Svoju miestenku si zabezpečili výhrou 16-8 nad ruským tímom Vega Squadron.

Prvý zápas dnešného dňa v Bukurešti sa viedol hneď od začiatku v ostrom tempe. V prvých minútach bolo skóre vyrovnané a žiaden z tímov sa nedostal do výrazného vedenia. Zlom nastal pri skóre 5-4 v prospech PENTY, od tohto momentu si hráči európskeho mixu začali vytvárať prevahu. Na to už nedokázali zareagovať hráči ruského celku, ktorí do konca polčasu nevyhrali žiadne kolo.

Hráči PENTY vstupovali do druhého polčasu s pohodlným náskokom 11-4 a psychickou výhodou na ich strane. To sa odzrkadlilo aj na úvodných kolách, ktoré bezproblémovo zvládli. O slovo sa však opäť začali hlásiť ruskí hráči, ktorým sa podarilo vyhrať niekoľko kôl. Ani to však na návrat do zápasu nestačilo, proti bol Kevin “HS“ Tarn, ktorý quad-killom v eco kole potvrdil víťazstvo svojho tímu.

PENTA je tak spolu s mousesports a G2, ďalším kvalifikovaným tímom na Major turnaj v Krakowe, ktorý bude prebiehať v dňoch 16. až 23. júla 2017.