OpTic postúpili do playoff ELEAGUE S2, Fnatic a EnVyUs skončili

72

OpTic Gaming v rozhodujúcom zápase porazili Fnatic 2:0 na mapy a zaistili si miesto v playoff druhej sezóny ELEAGUE.

Súvisiace: Dignitas vyhrali skupinu D na ELEAGUE S2

OpTic najprv museli prejsť cez francúzsky celok EnVyUs. V súboji Bo3 začali veľmi presvedčivo, keď Overpass získali pomerom 16:3. EnVyUs nedokázali nájsť odpoveď na skvelú súhru amerického tímu a mohli len podať poklonu svojmu súperovi. Druhá mapa bola Dust 2 a OpTic znovu začali bravúrne. Aj napriek prehre v prvom kole vyhrávali po deviatom kole 7:2 na T strane a EnVyUs boli zrelí na uterák. Francúzi to však nevzdali a polčas uzavreli s prijateľným skóre 7:8. Po výmene strán dokázali nájsť spôsob, ako prekonať obranu súpera a vyhrali mapu 16:13. NAF, stanislaw aj tarik podali na mape skvelý výkon, no ani to OpTicu nestačilo.

Rozhodujúca mapa bola Cobblestone, kde OpTic nedali EnVyUs šancu. Do polčasu si zaistili pohodlný náskok 11:4 na CT strane a po výmene strán zápas kontrolovali. Išlo o učebnicový tímový výkon, keď každý z hráčov OpTicu mal po zápase rating nad 1.00. OpTic vyhrali Cobblestone 16:8 a celú sériu 2:1.

V rozhodujúcom zápase sa OpTic stretli s Fnaticom, proti ktorým prehrali úvodný duel skupiny 19:17 na mape Cache. Tentokrát prišli OpTic dobre naladení výhrou nad tímom EnVyUs a bolo to vidno. Na prvej mape Cobblestone OpTic úplne rozdrvili súpera a príjemne si zatrénovali. OpTic:Fnatic – 16:5.

Fnatic si chceli napraviť chuť na Dust 2, no OpTic dali v prvom polčase jasne najavo, že miestenka v playoff je ich. Prvú polovicu uzavreli za stavu 11:4 na CT strane a po výmene strán si víťazstvo nenechali zobrať. Fnatic dokázali kozmeticky upraviť skóre na 11:16, no to bolo tak všetko.

OpTic si tak zaistili úplne posledné miesto v playoff, okrem nich sa to podarilo tímom: mousesports, FaZe Clan, Virtus.Pro, NiP, Astralis, SK Gaming, Dignitas