Druhé semifinále medzi NiP a Faze bolo plno napínavých momentov, poďme si to zrekapitulovať.

Súvisiace: SK Gaming postúpili do grandfinále

Nuke

Prvá mapa bola Nuke a mala ďaleko od tradičného priebehu. Nuke je aj po novom facelifte stále CT mapa, no obidva tímy vyhrali 2/3 kôl na T strane. FaZe si zaistili prvé dve kolá, no ďalších 5 kôl si tímy vymieňali žezlo a bolo to náročné pre obidve ekonomiky, hlavne pre FaZe na CT strane. Od stavu 4:2 NiP vyhrali 6 kôl v rade a pokojne to mohla byť séria 9 kôl, keby FaZe v 13. kole nezneškodnili bombu.

Po výmene strán NiP získali prvé kolo a vyzeralo to, že presvedčivo mieria do druhej mapy. NiP však nepochopiteľne prehrali druhé kolo a FaZe sériou šiestich kôl v rade vyrovnali skóre. FaZe mohli mapu aj vyhrať, keby využili niektorý z 2 matchpointov. NiP však od stavu 15:13 pre Faze vyhrali 6 kôl v rade a uzavreli Train za stavu 19:15. Najlepším hráčom bol jednoznačne f0rest s 32 killmi a ratingom 1.42.

Train

Druhú mapu odštartovali FaZe na CT strane famózne, keď vyhrávali už 6:1. Veci sa začali komplikovať keď NiP dokázali získať 4 kolá v rade, no FaZe mohli prvý polčas považovať za úspešný, keď ho nakoniec vyhrali 10:5. V druhom polčase FaZe nedali svojmu súperovi šancu a mapu vyhrali jednoznačne 16:6.

Na mape opäť žiaril f0rest, keď mal v deviatom kole až 13 killov (najbližšie bol z jeho tímu Xizt s 4 killmi), no ani to NiP nepomohlo k výhre. Skvelý výkon podali aj rain s karriganom, obaja zvládli viacero náročných situácii a mali po mape najlepšie ratingy (1.48;1.37).

Overpass

Predpovedať výsledok Overpass bolo takmer nemožné. Oba tímy mohli vyhrať a lepšie to zvládli NiP. Prvý polčas skončil 9:6 pre Nindžov a aj keď tomu výsledok nenapovedá, tento polčas bol zo strany NiP dominantný. Nebyť famózneho 1v4 clutchu od kioShiMy a nepochopiteľnej prehry 5v2, NiP mohli v polčase získať 11, 12 a pokojne aj 13 kôl. Keby.

Druhý polčas bol miestami nepresvedčivý zo strany NiP, no aj napriek tomu to NiP zvládli a mapu ukončili za stavu 16:13. MVP mapy je pre nás rain, svojou hrou spôsoboval Švédom poriadne vrásky. Jeho rating bol 1.14, na rovnakej hodnote zastavil aj friberg.

NiP tak vyhrali sériu 2:1 na mapy a už o chvíľu sa v grandfinále postavia SK Gamingu!