Najlepšie easter eggy

163

Counter-Strike séria má už naozaj dlhú históriu a po všetkých mapách je rozmiestnených kopu easter eggov. Čudovali ste sa niekedy, čo je ten a ten obrázok nasprejovaný na stene? Easter egg je niečo, čo pri bežnom hraní veľmi ľahko prehliadneme, no môžu vyjadrovať skrytú správu či odkaz. Často ich máme rovno pod nosom a ani o tom nevieme. V tomto seriáli vám priblížime najznámejšie a najlepšie easter eggy.

Fnatic’s Firing Squad

Tento easter egg môžeme nájsť na mape Dust 2 pri T spawne, ktorý zobrazuje teroristu držiaceho 4 AWPčka. Bolo to tam pridané na počesť tímu Fnatic, keď si v predĺžení grand finále proti EnVyUs na ESL One Cologne 2015 kúpili 4 AWP a sledovali mid, dúfajúc, že odchytia nepriateľa. Fnatic dominovali prvým dvom kolám predĺženia a do posledného kola polčasu mali dosť peňazí na to, aby si mohli dovoliť takýto kúsok. Taktika zafungovala, keď apEX bol ten, kto stál v súboji 1v4 a okamžite padol. Fnatic nakoniec zápas vyhrali a vrátili sa späť na trón.

fnatic-firing-squad

Don’t Climb the Railing (nelezte na zábradlie) 

Opäť Fnatic. V štvrťfinále turnaju Dreamhack Winter 2014 sa pri sebe postavili LDLC a Fnatic. Na mape Overpass LDLC vyhrali prvú polovicu 12:3 a následne si zobrali aj kolo s pištoľami po výmene strán. Vyzeralo to na koniec zápasu, no Fnatic potom predviedli nedovolený boost a z 13:3 otočili zápas na 13:16! Po zápase komunita okamžite reagovala, že Fnatic nemali vyhrať. Viedli sa dlhé diskusie, až sa rozhodlo, že sa zápas od stavu 12:3 zopakuje, no Fnatic sa vzdali a LDLC postúpili do semifinále. Na pamiatku tejto udalosti bol na stenu pridaný nápis v nemčine „Geländer übersteigen verboten“, ktorý znamená „Lezenie na zábradlie je zakázané“.

easter-egg-nelezte-na-zabradlie

Ohnivý Defuse

A do tretice Fnatic. V semifinále ESL Cologne 2014 Fnatic a Dignitas viedli veľmi vyrovnaný súboj. Stav zápasu bol 14:14, keď sa Dánom podarilo previesť plant na B. Olofmeister skočil na plant a vyzeralo to na ľahký defuse, no dignitas tomu chceli zabrániť a hodili mu pod nohy molotov. Olof z pozície neutiekol, podarilo sa mu bombu zneškodniť aj za cenu toho, že hneď sekundu na to zomrel. To však vôbec nevadilo, keďže Švédi nakoniec zápas vyhrali a postúpili do finále. Na pamiatku olofmeisterovej odvahy bolo pridané graffiti na plant B.

olofmeister-defuse

Gooseman

Ďalší easter egg nájdeme na mape Dust 2. Ak hráte kompetetívne zápasy, určite poznáte časť nazývanú „goose“ hneď vedľa plantu A. Je to kvôli graffitom „Goose“, ktoré môžu vyzerať nepodstatne, no majú v sebe ukrytý veľmi zaujímavý odkaz. Hovoria o mužovi menom Minh „Gooseman“ Le. Gooseman a Jess Cliffe spolu vytvorili populárny Half-Life mod Counter-Strike v roku 1999. Vtedy ani nevedeli, že vytvorili hru, ktorú budú hrať milióny ľudí po celom svete.

gooseman

Freeman was here

Na mapách Dust a Dust 2 nájdeme na stenách viacero nápisov, ktoré vyzerajú ako by boli písané v Perzštine. Napríklad na mape Dust blízko plantu A je nápis, ktorý hovorí „CS Source je sranda“. Na mape Dust 2 na T spawne nájdeme nápis, ktorý hovorí „Freeman was here“. V našom jazyku to znamená „Bol tu Freeman“. Je to odkaz na protagonistu série Half-Life Dr. Gordon Freemana.

freeman

Nestúpajte na vtáky

Na mape Train smerom z T spawnu na ivy bol kedysi veľmi zaujímavý glitch, ktorý umožnil hráčom „lietať“ nad mapou. Stačilo, keď ste sa postavili na holubov a počkali kým odletia. Buď ste s nimi odleteli do neznáma, alebo ste „vystúpili“ a mohli ste sa dostať na strechy. Mohlo to výrazne narušiť priebeh hry, keďže zo strechy bolo vidno na celý plant A. Valve na pamiatku tohto úsmevného glitchu tam pridal ruský nápis, ktorý v preklade znamená „Nestúpať na vtáky“ (Don’t step on the birds).

nestupajte-na-vtaky

Graffiti One-Up

Overpass bola inšpirovaná jedným miestom v Berlíne a zrejme aj preto môžeme na stene blízko T Spawnu nájsť graffiti „One-Up“. Ide o nemeckú „Graffiti crew“, ktorá je vo svojej krajine veľmi známa za svoje činy. Na internete rýchlo nájdete veľa videí ich prác a vandalismu.

graffiti-oneup

Flying AWP

Na záver si povieme o easter eggu, ktorý má väčšina z nás ešte čerstvo v pamäti. Hralo sa semifinále posledného majoru MLG Columbus medzi Luminosity Gaming a Teamom Liquid. Američania to mali doma veľmi dobre rozohraté, keď na mape Mirage vyhrávali 15:9 a asi sa už videli vo finále. Coldzera to však veľmi rázne odmietol a ubránil plant B 4 killmi s AWP. Zrejme aj tento moment tím z Brazílie povzbudil a dokázali zápas vyhrať, postúpiť do finále a nakoniec vyhrať aj celý major! O dôležitosti tohto momentu teda niet pochýb.

coldzera-awp

3/5 - (1 vote)