V Rusku je táto MOBA hra veľmi populárna, čo môžu potvrdiť takmer všetci hráči DOTY. Aj medzi nimi sa ale nájdu takí, ktorým táto hra nejako prekáža, a preto proti nej začnú bojovať po svojom. Všetko berte samozrejme s rezervou 🙂

Podľa rôznych “nezávislých“ expertov na správanie človeka,  môžu počítačové hry negatívne ovplyvňovať správanie hlavne mladších gamingových fanúšikov. Niektoré  hry obsahujú priveľa násilia a vulgarizmov, iné nahotu, niektoré môžu navádzať na požívanie alkoholických nápojov. Vo väčšine prípadov sme na takýto obsah upozornení vekovým obmedzením. Mala by však takéto obmedzenie dostať aj DotA a Dota2?

Podľa Novosibírskeho právnika Antona Tikhonova, áno. Tento aktivista napísal list vydavateľom DOTY2, v ktorom tvrdí, že hra by mala byť neprístupná hráčom pod 18 rokov, pretože otvorene propaguje požívanie alkoholu či dokonca kanibalizmus. Podľa Antona DOTA porušuje zákon Ruskej Federácie „Na ochranu detí pred informáciami ohrozujúcimi ich zdravie a vývoj“ tým, že si hra pri inštalácií nežiada potvrdenie veku hráča.

„Hra zobrazuje pozitívnu stránku alkoholu. Niektoré hrateľné charaktery alkohol počas hry pijú, aby získali silu. Hra taktiež obsahuje charaktery, ktoré praktikujú kanibalizmus, požierajú mŕtvoly. Hráči si takéto postavy môžu zakúpiť. Sexuálny aspekt je v hre tiež značne viditeľný. Stačí upriamiť pozornosť na ženské postavy, ktoré nosia veľmi skromné oblečenie. Stretnúť sa môžeme aj s explicitným vyjadrovaním. A ako zlatý klinec, jeden charakter, s menom, myslím, the Queen of Pain, propaguje sadizmus a masochizmus,“ takto sa vyjadril Anton Tikhonov v publikácií pre NGS.NOVOSTI.

Anton a jeho priateľ spravili menši experiment: registrovali nový účet, stiahli hru na nový PC, ale systém nežiadal overenie veku ani pri registrácií. Potvrdenie veku si nevyžiadala ani platforma Steam, ktorá hru ponúka ako Free to Play a teda na stiahnutie pre každého, zadarmo.

Pred 18 mesiacmi Anton odoslal list spoločnosti Valve, od ktorej mu zatiaľ neprišla oficiálna odpoveď. V liste boli zakomponované materiály zozbierané, aby potvrdili a podporili Antonovu snahu a ktoré plánuje použiť pri presadení obmedzenia tejto hry v Rusku.

DotA (Defense of the Ancients) je taktická strategická hra, v ktorej každý hráč ovláda jeden charakter. Počas priebehu hry hráč získava skúsenosti a prístup k novým schopnostiam konkrétneho charakteru. V Kórei už pre hru DotA platí vekové obmedzenie na 18+.

Myslíte si, že bude tento krok úspešný? Budú podobné opatrenia nasledovať aj pre iné hry? Ak áno, aké? Podeľte sa o váš názor s nami v komentároch!

Originálny článok z ruského webu: http://www.pravda.ru/news/interesting_news/30-01-2017/1323538-game-0/

3/5 - (1 vote)