Ruská športová spoločnosť Spartak oznámila, že vstupuje do odvetvia ešportu. Podľa portálu championat.com Spartak vytvorí tímy v CS:GO, League of Legends a Dota2.

Spoločnosť Spartak bola založená v roku 1935 a dnes patrí medzi významné športové organizácie, ktorá sa zaoberá športami ako basketbal či hokej. Aktuálne však nemá nič spoločné so známym futbalovým klubom FC Spartak Moskva, ktorý pred vyše polrokom podpísal zmluvu s hráčom FIFY Sergei „KEFIR“ Nikiforov.

Foto: Spartak Esports

„S radosťou vám oznamujeme, že do rodiny Spartak sa pridáva nový šport,“ vyjadrila sa prezidentka Spartaku Anna Alyoshina. „Sme si istí, že hráči elektronického športu budú primerane obliekať červenú a bielu farbu Spartaku a budú ctiť jej históriu a víťazné hodnoty.“

Už zajtra (stredu 19. apríla) sa v aréne Otkrytiye uskutoční tlačová konferencia, na ktorej sa dozvieme ďalšie detaily. Chýry hovoria, že to budú práve hráči Gambitu, ktorí nájdu svoj nový domov v organizácii Spartak a budú obhajovať červeno-biele farby na CS:GO scéne. Pôvodne boli dohady, že Gambit prejde pod severoamerickú organizáciu. Podľa DeKaya ide o nepravdivé informácie, avšak potvrdil možnosť presunu hráčov pod inú ako severoamerickú organizáciu.

5/5 - (1 vote)