Minulý týždeň sa za hranicami v českom meste Svitavy odohoralo finále ligy Hitpoint Masters.

O prizepool 70 000 Kč si zabojovali 4 tímy, a to eSuba, Fraternitas, eEriness a eXtatus. V semifinále proti sebe bojovali Fraternitas a eSuba, druhou dvojicou tímov boli eEriness a eXtatus.

Zápas medzi eSubou a Fraternitas sa odohral na 3 mapách: Inferno, Overpass a Mirage. Prvú mapu, Inferno, si domov s prehľadom odniesla eSuba, 16:7. Overpass, ale dopadol oveľa tesnejšie, 22:20 v prospech Fraternitas, a tak sa muselo rozhodovať na tretej mape, Mirage. Mirage, podobne ako Inferno šla v prospech eSube s konečným skóre 16:9 a tak si prvé miesto vo finále zaistila eSuba.

Druhá dvojica tímov, eXtatus a eEriness tentokrát už bojovala iba na dvoch mapách – Train a Inferno. Prvá mapa bola pre eXtatus prechádza ružovou záhradou, kedže ju vyhrali 16:0. Druhou mapou si eXtatus už neprešlo akoby nič, ale stále ju nad eEriness zvládli vyhrať 16:9. Treťou mapou mal byť Cobblestone, ale naň sa ani nedostalo.

Finále sa uskutočnilo medzi eSubou a eXtatus. Prvou mapou bola Cache na ktorej eSuba podľahla eXtatus 16:13. Aj napriek tomu, že eSuba na eXtatus strácala jednu mapu, hráči eSuby dokázali s chladnými hlavami vyhrať druhú mapu, Inferno, a tak dorovnať skóre na 1:1.

Poslednou mapou CS:GO časti tohto turnaja bol Train. Na poslednej mape eXtatus predviedol výkon hodný titulu a porazil eSubu 16:2. Extatus zdolal eSubu 2:1 na mapy a domov si z prizepoolu odniesol 25 000 Kč (956€).

 

 

 

 

 

eXtatus po výhre nad eSubou | Foto: extatus.eu

4/5 - (1 vote)