V tíme patrí medzi najlepších AIMerov, popritom maká na maturite a bojuje o postup do FPL ligy na Faceite. 18 ročný HenkkyG pochádzajúci z Nitry nám poskytol krátky rozhovor.

Myslím, že každého bude zaujímať, ako sa takto skvelý AIMer dostal k hre Counter Strike. Prezraď nám teda, ako si sa k tejto hre dostal a aké boli tvoje začiatky?

K tejto hre som sa dostal tak, že som ju náhodou začal hrávať so spolužiakmi zo základnej školy. Bola to 1.6 z ktorej som ale prešiel na SOURCE a ten som hrával asi tak rok a po vydaní CS:GO bety som na túto verziu prešiel hneď.

Hrávaš za jeden z najúspešnejších tímov na CZ/SK scéne, ako si sa dostal do eSuby a aké najväčšie úspechy si s tímom doteraz dosiahol?

Do eSuby som sa dostal už so svojimi spoluhráčmi z Ensoxu. K nim som sa dostal tak, že menili 5. hráča a tak sme spolu skúsili zahrať a dohodli sme sa na spolupráci. Najväčší úspech pre mňa bol, keď sa nám v lete v roku 2016 podarilo vyhrať za jeden víkend Queitus Day 2015 lanku a Asus Finals 8. Bol to super pocit vyhrať dve lan akcie na dvoch rôznych miestach.

Aká zmena v tíme ťa doteraz najviac potešila a zároveň aj zaskočila?

Tak zmeny v tíme nikdy nie sú príjemné, takže nemôžem povedať, že by ma nejaká zmena v tíme niekedy potešila, kedže sa za tou zmenou odohráva veľmi veľa vecí. Najviac ma ale zaskočil odchod Monttyho k tímu eXtatus.

Mnoho fanúšikov si všimlo tvoj progress na FACEITE, kde sa snažíš dostať do FPL k top hráčom svetovej scény. Ako sa ti v tomto darí a čo ťa najviac motivuje dostať sa medzi špičku?

Aktuálne sa budem aj tento mesiac snažiť prebojovať do top 100 vo FPL-C a následne sa dostať v kvalifikácií medzi prvých dvoch. FPL je jedna z najprestížnejších líg, kde hrajú skoro všetci najlepší hráči a veľa hráčov sa z neho dostalo do top tímu. Najviac ma motivuje predstava, že by som si mohol zahrať s najlepšími hráčmi.

Čo by podla teba výrazne prospelo CZ/SK scéne v napredovaní a k vyššej kvalite?

Celkovo správanie ľudí na našej scéne. Nemať pocit, že keď sa niekomu darí na našej scéne, že treba prestať hrať a zdokonalovať sa, napredovať.

Nedávno si absolvoval SHOWMATCH v Londýne, ako hodnotíš túto udalosť a aké skúsenosti do života si si z tejto udalosti vzal?

Tak ako píšeš, bol to showmatch. Podmienky neboli až také super, ale bol to showmatch a som rád, že som si zahral CSko niekde inde ako blízko našej krajiny. Skúsenosť ktorú som si zobral je asi tá, že treba ku každému enemy pristupovať tak isto, či už to je mix z CZ/SK tímov alebo lepší tím z Európy.

Aké turnaje sa tento rok chystáš navštíviť či už ako hráč alebo divák?

Tento rok sa najviac teším na Copenhagen Games v Dánsku. Zatiaľ neviem povedať presne aké turnaje sa chystám navštíviť, kedže to sa dozviem tak mesiac, dva pred danou akciou.

Čo by si najradšej zmenil na hre Counter Strike?

Zmenil by som UI hry. Čiže nové menu, celkovo nový vzhľad a prehrávanie dém, kedže teraz sa demá pri prehrávaní rôzne zasekávajú a nie je to plynulé.

Tvoj obľúbený hráč a prečo práve on?

NiKo. Páči sa mi jeho štýl hrania a hlavne jeho spôsob strieľania. Ale celkovo mám viac obľúbených hráčov pretože každý hráč je iný, má iný štýl hrania atď.

Ďakujem za tvoj čas a rozhovor, a ak je niečo čo by si chcel odkázať hráčom, fanúšikom a čitateľom tak máš priestor.

Ďakujem všetkým vám ktorí nám fandíte, taktiež sponzorom za podporu. O 2 týždne sa zúčastníme Copenhagen Games, kde sa budeme snažiť uhrať čo najlepší výsledok, takže vašu podporu budeme potrebovať.

3/5 - (1 vote)