HellRaisers so slovenským duom Zero&STYKO v boji o záchranu na ESL Pro League zdolali náročných súperov a zaistili si miesto aj v šiestej sezóne.

Piata sezóna ESL Pro League sa skončila už pred týždňom, pričom sme spoznali všetkých finalistov, ktorí v LAN finále zabojujú o hlavnú výhru 225 tisíc dolárov. Ešte pred definitívnym ukončením sezóny sa konal boj o záchranu, v ktorom sa predstavili obľúbené celky HellRaisers a Virtus.pro. Z nižšej ligy ESEA Premier sa proti nim postavili tímy PENTA a BIG.

HellRaisers bez väčších problémov zdolali oboch súperov a zaistili si miesto v ďalšej sezóne. Menej sa darilo poľskému celku Virtus.pro, ktorý prehral obidva súboje 0:2 a z ESL Pro League vypadol, ďalšiu sezónu si zahrá v ESEA Premier spolu s Gambitom či tímom GODSENT. Rovnaká situácia nastala aj pred 2 rokmi, no vtedy organizátori zachránili Virtus.pro rozšírením ligy, keď pridali 2 miesta pre ďalšie tímy. Po prvýkrát sa v ESL Pro League predstaví aj nemecký celok BIG, keď v rozhodujúcom zápase o postup Pentu zdolal 2:0 na mapy.

Zdroj: wiki.teamliquid.net

V americkej časti si miestenku v hlavnej lige vybojoval tím Enigma6, o posledné voľné miesto bude dnes v noci bojovať Rush a Ghost Gaming.

O nasledujúcej sezóne ESL Pro League ešte nebolo moc prezradené, je však isté, že odštartuje v auguste a LAN finále sa bude konať v priebehu decembra.

Foto: hltv.org
3/5 - (1 vote)