zdroj: fragbite.com

Hviezda švédskeho tímu Ninjas in Pyjamas, Chistopher “GeT_RiGhT“ Alesund, v show Fragbite Live poskytol úprimný rozhovor, ktorý sme pre Vás preložili 🙂 

Keďže si hráč tímu NiP, a tvoje meno sa stalo akousi značkou vo svete CS, ako sa vyrovnávaš s takým tlakom? 

Nemyslím si, že sa musím s niečim takým vyrovnávať, pretože som sa asi nikdy takto necítil. Bol som jedným z hráčov, ktorí určili istý štandard, ako by sa táto hra mala hrať a NiP sa výsledkom toho stal historickým tímom vo svete CS:GO. Ak aj niečo také bolo, iba mi to pomohlo.

V roku 2012 som si sadol s HeatoNom a on mi povedal slová, ktoré si pamätám dodnes: “NiP je víťazný tím“ a to stále platí. Pretože som toto meno nechcel pošpiniť, stalo sa pre mňa niečim, čo si väčšina ľudí ani nevie predstaviť

Takže je to pre teba skôr rodina ako iba tím? 

Povedal by som, že NiP je skoro ako moje dieťa. Veľmi mi na ňom záleží, takže ak raz príde čas, keď už nebudem potrebný ako hráč, značka bude to, čomu sa budem venovať.

Ako dlho ešte plánuješ aktívne hrať? 

Milujem hranie. Nemyslím si že s CS-kom, ako takým niekedy vôbec skončím, no samozrejme raz príde čas, kedy už nebudem schopný hrať na profesionálnej úrovni. Tejto zmene som úplne otvorený, a túto otázku som položil aj svojim spoluhráčom už niekoľko rokov v rade, ale ich odpoveď bola stále NIE.

V poslednej dobe som túto možnosť aj navrhoval vedeniu organizácie: “ak by ste chceli do tímu priviesť nového hráča namiesto mňa, je to v pohode“. Organizácia je na prvom mieste a ja nechcem ničomu stáť v ceste.

To je od teba strašidelná úvaha

2017 je môj desiaty rok v pozícii profesionálneho hráča, stále tomu nemôžem uveriť. Counter-Strike je veľmi zaujímavá hra, špeciálne preto, že je na svete už tak dlho. Vďaka nej som počas mojej kariéry mohol precestovať svet a vyskúšať množstvo vecí, no v tejto chvíli by mi už nevadilo ak by som ju musel zavesiť na klinec. Samozrejme, stále sa chcem udržať na vrchole a môj bojovný duch sa nikde nestratil, ale v tejto chvíli som tejto možnosti otvorený viac ako napríklad pred rokom.

Vyzerá to tak, že na celú situáciu máš vyzretý a triezvy pohľad

Možno, momentálne to cítim tak, že som mal stále takúto mentalitu. Ale ako som povedal, nemyslím si, že v najbližšej dobe skončím. Chcem bojovať až kým jasne neuvidím, že to už nezvládam.

Prečo je tak tažké rozdeliť jadro tímu NiP?

Myslím si, že preto, lebo sme si tak blízki. Toto je práve otázka na ktorú asi nevieme odpovedať, a prečo by sme vlastne aj mali? Veď hranie spolu nás tak baví, že sa toho držíme doteraz. Možno je to iba tým, že sme si až príliš blízki.

Nemyslím si, že je na tom niečo zlé. Pretože sme si asi všetci mysleli, že toto je tím, v ktorom ukončíme svoje kariéry. Samozrejme toto, je môj názor a nemôžem s istotou odpovedať aj za ostatných.

Get Right: Takmer som prestúpil do Cloud9

Všetko bolo dohodnuté a ja som mal odohrať pár hier predtým, než sa podpísala zmluva. Dve hodiny pred odletom bola moja letenka zrušená. V tíme Cloud9 si mysleli, že na major turnaji budeme v spoločnej skupine.

Takže to bola jediná vec, ktorá ťa zastavila? 

Áno, bol som pripravený na prestup. Myslím si, že nechceli aby som tesne pred major turnajom zistil taktiky, ktoré by som proti nim ešte mohol zúžitkovať v tíme NiP.

Po tom všetkom som si začal uvedomovať, aký som rád za to, kde vlastne som. Myslím si, že ak by som do toho lietadla nastúpil, prebehla by medzi tímami výmena. Takže toto je zhoda náhod, vďaka ktorej som zostal v tíme NiP a vy ste o nej pravdepodobne ani netušili.