zdroj: hltv.org

Po včerajšom finále v Sydney nás dnes čakal zápas o titul aj na DreamHacku v Tours. Tu sa vo finále stretol favorizovaný domáci celok Gamers2 a proti nim sa postavil európsky mix HellRaisers. Francúzi rolu favorita zvládli a nedopustili ďalšie prekvapenie na svoj úkor.

Na prvej mape Cache, sa Francúzi ujali pohodlného vedenia hneď na začiatku, keď si za T stranu vytvorili náskok 9:1. Hráči z HellRaisers sa v prvej polovici zmohli iba na ďalšie 2 kolá a stav po polčase bol teda 12:3. Ako sa dalo očakávať, hráči francúzskeho celku svoju výhodu využili a zápas dotiahli do víťazného konca rozdielom 16:6.

V druhom zápase sme mohli vidieť presný opak, keďže úvodného vedenia sa ujali hráči tímu HellRaisers. Tí na mape Cobblestone vyhrali úvodných 7 kôl a donútili tím G2 k time-outu. Po tomto sa hráči tímu Gamers2 vzchopili a začali tento náskok strhávať, až sa nakoniec dostali do vedenia. Táto mapa bola nesmierne vyrovnaná, a aj keď sa v závere snažili hráči európskeho mixu uchmatnúť si víťazstvo a dotiahnuť sériu na 3. mapu, hráči francúzskeho nechceli nechať nič na náhodu a vďaka KennyS-ovi zakončili tento zápas tesnou výhrou 16:14.

zdroj: hltv.org

Hráči tímu Gamers2 si z Tours odnášaju výhru 50 000 dolárov a taktiež svoj prvý titul v novom zložení. Slovenských fanúšikov môže toto finále mrzieť keďže tím, v ktorom pôsobí slovenské duo, Zero a STYKO, mal tentokrát k titulu naozaj blízko. MVP turnaja sa stal hráč tímu G2 Kenny “KennyS“ Schrub. Konečné poradie DreamHacku Tours vyzerá nasledovne:

zdroj: hltv.org

 

3/5 - (1 vote)