Foto: ESL

Ninjas in Pyjamas ohlásili koniec dlhoročného člena Adam „friberg“ Friberg. V tíme ho nahradí talent z Epsilonu Fredrik „Rez“ Sterner.

Kvalita výkonov legendárneho tímu NiP počas posledných rokov výrazne klesla, čo si neustále odniesol piaty člen. Štvorica GeT_RiGhT, Xizt, f0rest a friberg bola nedotknuteľná, avšak neodvratné sa dnes stalo skutočnosťou. Friberg opúšťa tím a miesto prenechá veľkému talentu z Epsilonu, ktorý ma obdivuhodný rating 1.15 na LAN turnajoch a spolu s Drakenom prinesú tímu novú energiu.

„Som extrémne šťastný, že som dostal príležitosť hrať za NiP. Je to sen každého hráča, ktorý sa snaží prepracovať na top scénu. Spolu s tímom NiP verím, že sa dostaneme na vrchol. Opätovné spojenie s Drakenom je tiež niečo, na čo sa veľmi teším, keďže sme boli dlho spoluhráči a blízki priatelia,“ vyjadril sa Rez vo vyhlásení od NiP.

Foto: hltv.org

Friberg pôsobil v tíme od príchodu NiP na CS:GO scénu v roku 2012. Takmer počas piatich rokov vyhral množstvo turnajov vrátane jedného majoru, ESL One Cologne 2014. Po dlhú dobu podával úžasné výkony a bol členom dobre namazanej mašiny, keď NiP dosiahli rekord 87:0 v pomere vyhratých a prehratých zápasov na LAN turnajoch. Friberg sa zapísal do pamäte skvelými výkonmi, kamennou tvárou a úžasným prehľadom o hre. Kráľ banánu môže byť len jeden.

Budúcnosť friberga je zatiaľ nejasná, avšak podľa zdrojov portálu Hltv.org je pravdepodobné, že dostane ponuku od NiP a ostane pracovať v organizácii. Na videu nižšie si ešte môžete pozrieť najlepšie momenty, ktoré friberg nazbieral počas svojej bohatej kariéry.

3/5 - (1 vote)