zdroj: facebook eXtatus
zdroj: facebook eXtatus

Dočkali sme sa! To čo sa nepodarilo nášmu druhému zástupcovi eSube, sa podarilo eXtatusu. Po minuloročnom neúspechu v prvom play-off zápase kvalifikácie, to konečne prišlo. Tím eXtatus je medzi osmičkou tímov, spomedzi 76 účastníkov kvalifikácie, ktorým sa podarilo prebojovať až do hlavného turnaja. 

eXtatus sa v kvalifikácii ocitol v skupine A, kde po dvoch hladkých výhrach 16-2 proti Sorby Academy a 16-4 proti FUAH postúpili do play-off. Celú akciu však sprevádzal delay, pre ktorý sa play-off zápasy hrali až dnes ráno.

zdroj: hltv.org

eXtatus vs. #SKAM

zdroj: hltv.org

Dnes ráno nastúpil česko-slovenský mix na prvý zápas proti Nórskemu tímu #SKAM. Prvú mapu Cobblestone vyhral tím okolo Frozena pomerne jednoducho s konečným skóre 16:5. Druhou mapou v poradí bola Mirage, na ktorej si s Nórskymi strelcami eXtatus poradil opäť s rovnakým skóre 16:5. V tejto sérii ukázal svoje schopnosti najmä slovenský 14-ročný talent Frozen, ktorý mal po týchto dvoch mapách skóre 49-15.

eXtatus vs. Norse

zdroj: hltv.org

Poslednou prekážkou v ceste za postupom do hlavného turnaja bol ďalší nórsky tím Norse. Proti tomuto nórskemu celku to už nebolo také jednoznačné ako v prvom zápase. Chlapci sa na víťazstvo museli nadrieť viac, za čo hovorí aj vyrovnané skóre a 3 mapy. Na Overpasse sa náš zástupca ujal vedenia v sérii, po výhre 16:12. Nálada bola viac než optimistická, keďže od postupu ich delila jedna mapa a na ich strane bola taktiež psychická výhoda. Vytriezvenie však prišlo na druhej mape Cobblestone, kde hráči eXtatusu nezvládli začiatok a celkovo CT stranu. Nórski hráči ich zaskočili a vyhrali svoju T stranu v pomere 12:3. Naši chlapci sa v druhej polovici za T síce pokúsili o comeback, no ich snaha vyšla nazmar. Vyhrali síce niekoľko kôl v úvode, ale Nóri nenechali nič na náhodu a mapu dotiahli do víťazného konca so skóre 16:8. Pred poslednou mapou Cache to už bolo 50/50, aj keď po víťaznej druhej mape mali psychickú výhodu Nóri. Tí po vyhranom knife kole začínali za CT stranu. Začiatok mali skvelý, keď vyhrali 5 úvodných kôl a s hráčmi eXtatusu to začínalo vyzerať dosť zle. Nakoniec sa ale vzchopili a na T strane dokázali uhrať pekných 7 kôl. Za CT stranu začali hráči eXtatusu lepšie a takmer do konca zápasu si držali náskok 1 kola. V úplnom závere však dokázali Nórov zlomiť a vyhrať 16:13, čím vyhrali aj celú sériu v pomere 2:1 a vybojovali si tak postup do hlavného turnaja.

zdroj: facebook eXtatus

Tímu eXtatus k postupu gratulujeme a držime palce v hlavnom turnaji! O ďalšom dianí vás budeme samozrejme informovať.

5/5 - (1 vote)