Len pred pár hodinami skončil Major turnaj v Bostone, ktorý priniesol množstvo skvelej akcie a napínavé finále, v ktorom tím OG zdolal celok Ad Finem 3-1, no ohlásený už bol ďalší Major tejto sezóny, tentokrát na Ukrajine, v Kieve.

The Kiev Major 2017

Kiev Major je v poradí druhý Major turnaj sezóny 2016-2017, taktiež ide o druhý major turnaj, na ktorom sa nebude hrať systémom double-elimination bracketu. Namiesto toho, bude 16 tímov rozdelených do single-elimination bracketu na základe ich výkonov v skupinovej časti.

Hlavnému turnaju budu predchádzať dve kvalifikácie, najprv open kvalifikácia, do ktorej sa môžu zapojiť všetky tímy, táto kvalifikácia bude prebiehať v dňoch 6. až 9. marca, z tejto kvalifikácie postúpia dva najlepšie tímy z každého regiónu do hlavnej kvalifikácie.

Hneď po open kvalifikácii nás čaká hlavná kvalifikácia, ktorá je taktiež rozdelená do 6 regiónov, Severná Amerika, Južná Amerika, Európa, Čína, CIS a Juhovýchodná Ázia. Táto kvalifikácia bude prebiehať v dňoch 10. až 13. marca, a na hlavný turnaj postúpia dva najlepšie tímy z každého regiónu.

Skupinová fáza turnaja sa bude hrať systémom double-elimination, 16 tímov bude následne podľa výsledkov v skupine rozdelených do hlavného single-elimination pavúka.

Hlavná časť turnaja, je naplánovaná na 20. až 23. apríl 2017. V tejto časti budú tímy bojovať v single-elimination brackete, každý zápas sa bude hrať systémom BO3, s výnimkou finále, ktoré sa bude hrať BO5.

Pozrite si trailer na tento turnaj:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=JIG6nhdsxbo[/embedyt]

Tešíte sa na túto akciu? 🙂

4/5 - (1 vote)