boston

Prizepool 3,000,000 USD, 16 tímov a 1 víťaz, čo nám prinesie prvý major turnaj novej sezóny?

DOTA2 The Boston Major 2016

V stredu 7. decembra, vo Wang Theatre v Bostone, začne hlavná časť tohto turnaja s 3-miliónovým prizepoolom. 16 tímov bude rozdelených do single elimination bracketu podľa ich výkonov v skupinovej časti, ktorá bude prebiehať 3. až 4. decembra. Boston major, je prvým major turnajom v sezóne 2016-2017.

Tímy, ktoré dostali pozvánku sú: Wings Gaming, Digital Chaos, Evil Geniuses, NewBee, EHOME, LGD Gaming, OG a MVP Phoenix.  Pozvaný bol aj Exeraction, ale kvôli problémom s vízami bol nahradený tímom LGD Gaming.

Ďalších 8 tímov sa na tento turnaj prebojovalo cez main kvalifikáciu, ktorá prebiehala v dňoch 27. až 30. októbra. Kvalifikáciou sa na turnaj prebojovali tieto tímy: Team NP, compLexity Gaming, LGD.ForeverYoung, iG Vitality, Ad Finem, Virtus.pro, Team Faceless a WarriorsGaming.Unity. Natus Vincere, Team Secret, Alliance a fnatic, tímy ktoré dominovali kompetetívnej DOTA2 scéne neprešli main kvalifikáciou. Toto môže naznačovať, že sezóna 2016-2017 môže byť v réžii iných tímov. Ďalším faktom je, že Boston Major 2016 je prvý turnaj sponzorovaný Valve, na ktorom sa Puppey nezúčastní ako hráč. Je toto začiatok novej éry DOTA2?

Preview top tímov

Niet pochýb, že týchto 16 tímov je momentálne to najlepšie čo kompetetívna DOTA2 scéna môže ponúknuť, avšak od týchto 3 tímov, ktoré sú zároveň aj favorizované na zisk titulu, sa očakávajú tie najlepšie výkony.

Wings Gaming

Prvý za zmienku stojí tohtoročný víťaz The Internationalu. Tento tím predvádzal v sezóne 2015-2016 najsolídnejšie výkony. Široká škála pickov, veľký carry potenciál, flexibilný playstyle a teamwork. Žiaden iný tím nepredviedol v tejto sezóne presvedčivejšie výkony ako Wings Gaming. Hoci Wings skončili na The Summit 6 až na 4. mieste, nemám pochybnosti o tom, že by nepredviedli divákom kvalitné výkony.

Virtus.pro

Tím, ktorý sme nevideli na kompetetívnej scéne v sezóne 2015-2016. Virtus.pro bol jeden z najviac podceňovaných tímov až do Summitu 6. Počas tohto turnaja predviedli hráči tímu Virtus.pro agresívny playstyle s combom Shadow Demon + Slardar v 1. finálovej hre proti OG, v 2. hre prišli s early pickom Blodseekera. Tento tím z CIS regiónu je známy najmä svojim agresívnym štýlom hry.

OG

Hoci tento tím vyzerá nestabilne od zmeny na poste mid-lanera, ktorý sa presunul na offlane, dokázal potvrdiť pozíciu top tier tímu počas turnaja The Summit 6. Tímu OG, ale stále chýba niečo vďaka čomu by dominovali na Bostonskom major turnaji. Sme zvedaví čo si hráči tohto tímu pripravili na svojich súperov v Bostone.

Team NP, Evil Geniuses a Digital Chaos tiež ukázali potenciál vyhrať tento major turnaj, no všetko je otvorené a šancu vyhrať má každý z týchto 16-tich tímov.

Momentálna DOTA2 meta

Momentálna verzia hry 6.88 je považovaná za najviac vyrovnanú verziu vôbec, a Bostonský turnaj bude posledný, na ktorom sa bude hrať s touto verziou, na ďalších turnajoch už uvidíme verziu 6.89. Títo hrdinovia sú momentálne v top-tier liste tejto verzie a môžeme ich očakávať takmer v každej hre.

Bartrider

Stratí tento hrdina niekedy svoju silu? Jeho schopnosť izolovať hrdinu od enemy tímu je neuveriteľne silná. Bartrider dostal nerf vo viacerých updatoch, no ešte doteraz neopustil kompetetívnu scénu.

Ogre Magi

Ogre Magi dostal buff, 90-manacost ignite na všetkých leveloch. Hoci Ogreho sila začína niekedy okolo 20 minúty, keď už väčšina hlavných hrdinov má Black King Bar, má taktiež veľký early game gank potenciál. Ak je v agresívnom tíme Ogre Magi, snowball dokáže byť až neuveriteľne veľký.

Outworld Devourer

Reworknutý Outworld Devourer je jeden z najobľúbenejších mid-lane pickov v momentálnej mete. S jeho Arcane Orbom v kombinácii s Hurrican Pipe dokáže rozdávať veľký damage bez väčšieho riskovania.

Warlock

Picknutie Warlocka, najmä vďaka jeho AoE ulti schopnosti, dáva výhodu každému tímu. Tak ako začali tímy využívať tri-lane match up, s Warlockom dokázali aj dvaja hráči na linke poraziť aj troch hráčov, vďaka jeho Fatal Bondu. Warlock je vo verzii 6.88 pravdepodobne hrdina na najväčšom vzostupe.

Tešíte sa na tento turnaj? Koho tipujete ako víťaza?

4/5 - (1 vote)