Počas letných mesiacov tohto roku sa v CS:GO dočkáme novej operácie a Source2. Informácie sú čerpané len z prezentácie k zverejneniu čínskej verzie CS:GO, v ktorej Valve spomenulo Source2, nové užívateľské rozhranie a potencionálne aj novú operáciu. Ide teda len o nepotvrdené informácie.

O Source 2 sa v súvislosti s CS:GO už dlho špekulovalo a ide o niečo, čo fanúšikovia od Valve požadovali dlhé roky. CS:GO by nielenže malo vyzerať lepšie, malo by aj hladšie bežať a pôsobiť stabilnejšie. Okrem toho sa mierne zmení aj celkový pocit z hry, keďže Source 1 pre pohyb postavy využíval systém Havok, zatiaľ čo Source 2 prešiel na nový systém Rubikon. Hráči si tak možno všimnú mierne zmeny v správaní postáv ako aj granátov. Spolu so Source2 by malo prísť aj nové užívateľské rozhranie, podobné tomu, aké už bolo dávnejšie implementované do Doty2.

Vo videu nájdete porovnanie pred a po zavedení systému Source 2 pre Dotu2.

Možno ešte viac ako Source2 bola požadovaná nová operácia, na ktorú čakáme už vyše roka. Je pravdepodobné, že budeme musieť počkať ešte pár mesiacov, no aspoň vieme, že to nebude ďalší rok. Mapy do ďalšej operácie unikli už pred pár týždňami:

V prezentácii bolo zároveň spomenuté, že Valve pracuje na vytvorení inteligentného anti-cheatu. Zaujímalo by ma, na čo sa ľudia budú sťažovať, keď Valve pridá všetky vyššie spomenuté vylepšenia 🙂

4/5 - (1 vote)