Foto: Facebook – eXtatus

Od začatia Y-Games, ktorý sa konal 22.-23. apríla, mal eXtatus jediný cieľ, a to vyhrať celé Y-Games v hre Counter Strike: Global Offensive. 

Foto: playzone.cz

Tím eXtatus hral v skupine C v ktorej vyhral 4 zápasy a jeden zápas sa im nepodarilo vyhrať, keď proti tímu Iron Branch len remizovali. Napokon eXtatus postúpil z prvého miesta, kde už rozhodovalo len skóre medzi prvým a druhým tímom. Z každej skupiny postúpili 4 najlepšie tímy.

Zápasy eXtatusu v základnej skupine:

  • Alza.eXtatus 16:4 SMK TEAM
  • Alza.eXtatus 16:1 vodky5
  • Alza.eXtatus 16:1 TEAM Penta Dym
  • Alza.eXtatus 16:3 NineLives
  • Alza.eXtatus 15:15 Iron Branch 

Po základných skupinách turnaj pokračoval v playoff, ktoré bolo rozdelené na Winners Bracket a Loser Bracket. eXtatus bez najmenších problémov prešiel cez celý Winners Bracket až do Grand Finále.

Tím eXtatus si v prvom kole Winners Bracket jednoducho poradil s tímom Zero Demage pomerom 16:6.

V druhom kole si eXtatus vychutnali Fraternitas 16:2.

Od tretieho kola Winners Bracket až po Grand Finále sa hralo systémom BO3. V spomínanom treťom kole si eXtatus s prehľadom poradil s tímom Garmez 2:0 na mapy, v ktorom hrá taktiež bývalý hráč Majestic Lions, uno.

Vo štvrtom kole na eXtatus čakal tím Universe, ktorý takisto podľahol 2:0 na mapy.

Vo finále Winners Bracket sme mohli vidieť najväčších rivalov na československej scéne, a to eXtatus vs eSuba. eSuba podľahla vo finále eXtatusu 2:0 na mapy a tak zišla do finále Loser Bracket, kde zdolala tím Universe 2:0 na mapy.

Grand Finále bolo tradičné a to eXtatus vs eSuba, kde eSuba opäť prehrala 2:0 na mapy. eXtatus sa stal víťazom celého Y-Games a odniesol si výhru 1 tisíc eur!

Foto: Facebook – eXtatus

Taktiež sme v Grand Finále mohli vidieť zábavné ale aj fail momenty, jeden takýto fail moment sa podaril kapitánovi eSuby, benq1mu, ktorý nezabil frozena pri tom, ako defusoval bombu.

3/5 - (1 vote)