Tak ako v sa v súboji stretnú odvekí rivali NA vs EU, sa na rovnako krvavom a hlavne napínavom podujatí stretnú tímy z LCK, LPL a LMS. Posledný medzi-ligový súboj Mid-Season Invitational dopadol v prospech LCK výrazne lepšie a tímy z LPL a LMS majú čo naprávať. Teraz sa stretnú od štvrtka do nedele 9.7.2017.

Z každého regiónu sa účastnia 4 tímy, ktoré skočnili na prvých priečkach na konci Spring splitu. Od tých najlepších sme už nejaké tie výkony videli a SK Telekom T1 je stále najväčším favoritom aj tohto turnaja. Bude sa hrať na patch 7.12 a rivalita týchto troch regiónov bude o ta zaujímavejšia, že každy jeden má svoju metu a široký champion pool.

Za LCK sa nám predstavia tímy:

 • SK Telekom T1
 • Samsung Galaxy
 • KT Rolster
 • MVP

Od jari sa LCK nezmenila až tak výrazne aj keď MVP (skóre 2:8) stratili svoje čaro a momentálne sú druhým najslabším celkom v LCK. SKT trocha trápilo na začiatku, no nakoniec sa ukázalo ako ceľmi je dôležité mať kvalitných hráčov aj na lavičke a tak záskok potrebný za trápiacich sa Peanuta a Huniho sa naplno chytil šance a spolu s Fakerom, Bangom a Wolfom dokazujú svoju svetovú kvalitu. Samsung má čo ponúknuť, keďže ako jediný porazili v sérií SKT, a určite sa môžeme tešiť na ich hry ako si poradia s ostatnými regiónami. Predsa len Crown na mide dokazuje, že má aj na Fakera, bot linkové duo Ruler a CoreJJ sú tiež zohraná dvojka, ktorá naháňa strach. KT Rolster majú tiež kvalitne rozohranú sezónu a playe, ktoré predvádza na tope Smeb alebo Deft na botku sú často až brutálne jednoznačné. Ak nerátame tím MVP, LCK vyzerá veľmi nebezpečne a sú jasným favoritom na výhru. Uvidíme, ktorý z tímov to dotiahne najvyššie.

lolesports – flickr

ZA LPL sa nám predstavia:

 • Team WE
 • Royal Never Giva Up
 • EDward Gaming
 • Oh My God

V Číne môžeme v aktuálnom splite vidieť isté zmeny vo forme hráčov a aj aktuálnom poradí v tabuľke. Od playoff spring splitu sa toho veľa podstatne zmenilo a zatiaľ LPL kraľuje tím OMG zatiaľ so 100% úspešnosťou a vyzerá to tak, že aktuálny patch im veľmi sadol. WE a RNG sa tiež v sezóne pomerne rozbehli a postupne ich hry vyzerajú istejšie. No je potrebné poznamenať, že aktuálne sa v LPL nachádzajú aj tímy, ktoré vyzerajú silnejšie a istejšie ako Team WE alebo RNG a to nehovorím ešte o EDG. EDward Gaming sa trápi v letnej sezóne viac ako sa očakávalo a v Rift Rivals ich čaká len náročný súper. Uvidíme ako si poriada čínske tímy proti oponentom z LMS a hlavne LCK.

Zdroj: http://lol.esportswikis.com

ZA LMS sa nám predstavia:

 • Flash Wolves
 • ahq e-Sports Club
 • J Team
 • Machi

LPL sa konečne so začiatkom novej sezóny a neúspechom Flash Wolves na Mid-Season invitational zdramatizoval a FW nevládnu železnou päsťou. FW Karsa ani FW Maple už nepredvádzajú take výkony ako na IEM Katowice alebo celý spring split. Tím Machi sa trápia takmer na dne tabuľky, zatiaľ čo J Team si s prehľadom užívajú druhé miesto. Paradoxne FW aj ahq sú až tretí a štvrtý v poradí. Práve zástupcovia LMS vyzerajú ako najslabšia štvorica aj keď jednotlivé tímy a určite jednotlivý hráči vedia prekvapiť súpera a individuálne potiahnuť svoj tím k výhre. Každopádne bude zaujímavé sledovať ako sa tímy ako Flash Wolves alebo J Team popasujú s velikánmi ako Team WE,Oh My God , KT Rolster, Samsung alebo SK Telekom T1.

To pravé Rift Rivals posolstvo!

Toto spojenie troch ázijských líg organizátorom Rift Rivals jednoznačne vyšlo a uvidíme, čo konkrétne tento formát prinesie. Jedno je isté, rivalita tu bude hrať výraznú úlohu a môže ovplyvniť výkon každého jednotlivca. Tažko predpokladať jednoznačné výsledky, zápasy štýlom BO1 môžu priniesť čokoľvek a viac si dovolíme tipovať ako to dopadne až po prvých hrách, kedy nám tímy ukážu, ako je Ázia pripravená na medzinárodnú / medziligovú scénu.

 

3/5 - (1 vote)