Skupina A na IEM Oakland je už za nami. Astralis postúpili z prvého miesta priamo do semifinále a Immortals a G2 si zaistili ďalšie dve postupové miesta.

V prvom súboji Liquid porazili NaVi. Možno ani nejde tak o prekvapenie, že vyhrali, šokujúci bol spôsob, akým to dosiahli. Na mape Nuke vyhrávali už v polčase 13:2 na T strane! NaVi očividne mali viac prehodnotiť výber mapy. V zápase medzi Immortals a TyLoo sme mohli vidieť ďalšie prekvapenie, keď TyLoo aj po prehranom polčase dokázali poslať zápas do predĺženia. Immortals si však 3 body ustrážili a vyhrali 19:17 na Mirage.

Astralis mali zlý vstup do turnaja, keď prehrali prvý match s G2 12:16 na Nuke, no následne vyhrali každý jeden zápas. 16:1(!) proti Liquid na Train, 16:9 proti NaVi takisto na Train, v predĺžení zdolali aj Immortals 19:15 na Dust2 a ukončili to pohodlným víťazstvom nad TyLoo 16:9 na Mirage. Device z tímu Astralis bol najlepším hráčom skupiny A s priemerným ratingom 1.34.

Veľmi dobré výkony podávali aj Brazílčania Immortals, keď skončili na druhom mieste za Astralis len pre horšie skóre. Až 3 z 5 zápasov zakončili v predĺžení: 19:17 vs TyLoo na Mirage, 15:19 proti Astralis na Dust2, 19:15 proti NaVi na Mirage. Vyrovnaný súboj odohrali aj s tímom Liquid, keď vyhrali len tesne 16:14 na mape Cache. Jedine proti G2 na Cobblestone dokázali dominovať a vyhrali 16:4. V tesnom závese za hráčom device bol boltz, keď s priemerným ratingom 1.31 na zápas bol druhým najlepším hráčom skupiny A.

Solídnymi výkonmi sa predstavili aj G2, keď ako posledný tím postúpili do playoff. Rozhodovalo sa medzi G2 a Liquidom v úplne poslednom súboji skupiny. Obidvom tímom išlo o veľa, čo bolo vidno aj na priebehu zápasu. V predĺžení to zvládli lepšie G2 a porazili Liquid 19:17 na mape Nuke. Osobne mi je trochu ľúto tímu Liquid, ktorí na domácej pôde vôbec nehrali zle a mať viac šťastia, možno by boli v playoff. EliGE odohral skvelý turnaj a s priemerným ratingom 1.17 (na to, že Liquid prehrali 3 zápasy z 5 je to výborný rating) bol medzi najlepšími hráčmi skupiny.

Natus Vincere opäť raz sklamali svet. Touto skupinou by sa mali spolu Astralis prehnať ako víchor, no opak bol pravdou. V každom zápase bojovali hlavne sami so sebou a zaslúžene nepostúpili do playoff. Je to ešte mladý tím a potrebujú sa viac zohrať, no na druhej strane, Astralis sú spolu tiež len krátko a progres bol niekoľkonásobne vyšší.

Astralis tak postúpili priamo do semifinále a budú hrať až v Nedeľu. G2 a Immortals čakajú na svojho súpera zo skupiny B, štvrťfinále sa bude hrať sobotu 19. Novembra (listopadu).

Skupina B, v ktorej sa predstaví SK, NiP, mousesports, Heroic, Cloud9 a FaZe Clan začína už dnes o 19:30.