2.45 milióna dolárov! Toľko sa rozdá na výhrach v posledných 2 mesiacoch tohto roka

70

Rok 2016 je už takmer minulosťou a CS:GO opäť pokročilo o kúsok dopredu. Valve zvýšilo dotáciu majoru na rovných 1 milión dolárov, SK Gaming bude jednoznačne vyhlásený ako najúspešnejší tím roku a Inferno sa vrátilo ku starým koreňom. Podľa portálu esportsearnings.com sa v tomto roku na výhrach rozdalo zhruba 13 miliónov dolárov (čo je viac ako polovica zo všetkých výhier od vzniku CS:GO). Do konca roku budeme svedkami ešte šiestich veľkých turnajov s prizepoolom 100 000$ a viac, z toho až päť sa odohrá v novembri (listopadu). Ich celkový prizepool bude 2,45 milióna dolárov, no spolu so všetkými menšími turnajmi je možné, že výhry za 11. a 12. mesiac presiahnu 3 milióny.

Northern Arena 2016 Grand Final

Dátum: 11-13 November (listopad)
Miesto konania: Montreal, Kanada
Prizepool: 100.000 dolárov
Počet tímov: 8
Favorit: Liquid

Jeden z mála veľkých turnajov, kde uvidíme viac severoamerických tímov než európskych. Európu budú zastupovať G2, EnVyUs a Heroic, z Ameriky to bude Liquid, CLG, OpTic, NRG a Complexity. Podľa účastníkov je zrejmé, že nepôjde o až tak divácky atraktívny turnaj, keďže NA tímy ešte ani zďaleka nemajú takú fan base ako tímy z Európy.

Podľa papierových predpokladov by mal turnaj prebiehať v réžii G2 a Liquid, no G2 už dlhšiu dobu podávajú podpriemerné výkony a Liquidu chýba kúsok šťastia. EnVyUs mali po príchode SIXERa veľké očakávania, avšak ani on nedokázal pozdvihnúť francúzsky celok z priemerných výkonov a KennyS sám na všetko nestačí. Heroic budú hrať prvý veľký turnaj po odchode hráča gla1ve do Astralisu, ktorého nahradil niko (nie ten niko) a tak uvidíme, ako sa im bude dariť. Turnaj určite ponúkne množstvo skvelých momentov, no skôr pôjde len o akýsi „predkrm“ pred hlavným chodom.

iBUYPOWER Masters 2016

Dátum: 12-13 November(listopad)
Miesto konania: Costa Mesa, Kalifornia, USA
Prizepool: 100.000 dolárov
Počet tímov: 8
Skupina A: Cloud9, Echo Fox, FlipSid3, TyLoo
Skupina B: Renegades, FaZe, TSM, Immortals
Favorit: Cloud9

iBP Masters sa bude odohrávať súbežne s Northern Arena v Montreale, no dôležitosť tohto turnaja bude určite vyššia. Celý turnaj totiž poslúži ako kvalifikácia na IEM Oakland, kde sa bude hrať o 300,000 dolárov. A to už za tú snahu stojí.

V skupine A sa predstavia čerství víťazi ESL Pro League S4 Cloud9. Ak si do Kalifornie prenesú formu z Brazílie, nemali by mať problém s výhrou v skupine. Pozor však na TyLoo, čínsky celok je majster na prekvapenia.
Skupina B bude veľmi vyrovnaná, avšak FaZe by mali potvrdiť úlohu favorita a vyhrať skupinu. Druhé postupujúce miesto by som tipol na Renegades, no nechajme sa prekvapiť.

IEM Oakland 2016

Dátum: 16-20 November(listopad)
Miesto konania: Oakland, Kalifornia, USA
Prizepool: 300.000 dolárov
Počet tímov: 12
Skupina A: Liquid, NaVi, Astralis, G2 + 2 kvalifikované tímy z iBP Masters
Skupina B: SK, VP, mousesports, NiP + 2 kvalifikované tímy z iBP Masters
Favorit: Nikto

Tento turnaj má potenciál byť skutočne jedným z najlepších v roku 2016. Z 8 pozvaných tímov je až 6 v top10, pričom Cloud9 sa ešte môžu kvalifikovať. Očakávame veľmi vyrovnanú bitku, predsa len aktuálna CS:GO scéna je asi najviac vyrovnaná za posledné roky.

Zdroj: en.intelextrememasters.com
Zdroj: en.intelextrememasters.com

V skupine A sa predstavia NaVi, ktorí po príchode s1mpla nabrali výrazne na sile a určite do Kalifornie prídu s cieľom vyhrať. Astralis sa po prvýkrát predvedú so staronovou posilou, G2 budú chcieť zabudnúť na zlé výsledky a Liquid sa bude snažiť prebrať žezlo najlepšieho NA tímu od Cloud9. Zatiaľ celkom sľubné, no nie?

V B skupine však vypukne skutočné peklo. Rivalita medzi SK a VP sa rapídne vystupňovala, pričom VP z posledných pár súbojov vyšli ako víťazi. SK to budú určite chcieť zmeniť a napraviť si chuť po nevydarenom finále v Brazílii, kde ich Dignitas úplne rozniesli. NiP po príchode maikeleleho ožili a dokážu držať krok s najlepšími. Podobne to platí aj o mousesports, loWel sa preukázal ako plnohodnotný člen tímu a spolu s Nikom sú obávaná dvojka.

DreamHack ZOWIE Open Winter 2016

Dátum: 24-27 November (listopad)
Miesto konania: Jönköping, Švédsko
Prizepool: 100.000 dolárov
Počet tímov: 8
Favorit: Dignitas

Posledný zo série DreamHack pre rok 2016 bude vo Švédsku, pričom už teraz vieme, že v roku 2017 sa počet DH turnajov zvýši o 4, teda z 5 na 9. V Jönköpingu sa predstaví 8 tímov: Cloud9, Dignitas, FaZe, Godsent, OpTic, Renegades, FlipSid3, Gambit.

Cloud9 a Dignitas by mali byť hlavnými favoritmi podľa aktuálnej formy, no do hry ešte môže vstúpiť FaZe, prípadne Godsent. Kvalita FaZe sa po príchode karrigana určite zvýšila, uvidíme však, či to bude dosť na top tímy sveta. Godsent po mega výmene zaostáva za očakávaniami a po Krimzovom návrate do Fnatic navyše stratili status legendárneho tímu. Pronax, JW či flusha určite nie sú zvyknutí na aktuálne výsledky a nepochybujeme o tom, že robia všetko pre to, aby to zmenili.

ECS Season 2 Finals

Dátum: 9-11 December (Prosinec)
Miesto konania: Anaheim, USA
Prizepool: 750.000 dolárov
Počet tímov: 8

Prvá sezóna ECS zožala veľký úspech a nič iné neočakávame ani od tej druhej. Informácii máme stále málo, keďže liga stále prebieha. Do konca ligy ostáva ešte 11 dní, následne budeme poznať účastníkov LAN finále.

ELEAGUE Season 2

Prizepool: 1.100.000 dolárov

ELEAGUE odviedli počas prvej sezóny famóznu prácu. Povedomie o CS:GO rozšírili aj medzi bežných ľudí, keď zápasy vysielali v televízii. Prizepool sa tentokrát o niečo znížil, no stále môžeme hovoriť o obrovskej sume. ELEAGUE S2 aktuálne prebieha, o 2 dni sa začne skupina B, v ktorej sa predstavia VP, NiP, G2 a EchoFox.

3/5 - (1 vote)