Týždeň 8 je za nami a priniesol veľa pekných zápasov v každej lige. EU a NA už na patch 7.5, zatiaľ čo LCK, LPL aj LMS pokračovali na patch 7.4. Nový patch mierne pozmenil metu a videli sme hrať nové adc-čka a supportov.

Finálne výsledky ôsmeho hracieho týždňa sú takéto:

EU LCS

[table “46” not found /]

[table “45” not found /]

Súboj o záchranu vrcholí rovnako ako o posty v tabuľke a súboji o play-off. Piatkový hype hrací deň, kde sa bojovalo či o čisté konto na strane G2 alebo v B-skupine o prvé miesto, priniesol napínavé zápasy. Prvý zápas dňa Unicorns of Love 2:0 H2K nám úkazal ako silný je Renekton na tope a hlavne v rukách Vizicsacsiho a zároveň veľmi kontroverzná kompozícia tímu H2K v oboch hrách dostala v late game na frak. Druhý zápas G2 2:1 Misfits bol taktickejší, no Zven si vybral Caitlyn a celý tím sa staral len o to, aby prežil. V dvoch hrách to bola úspešná taktika a Caitlyn úplne MSF rozpustila. V druhej hre zápasu MSF vyhrali, keď si Zven vybral Kalistu a vyložene mu to s ňou nešlo.

V A-skupine si Roccat zlepšili pozíciu dvoma výhrami (ROC 2 : 1 FNC, ROC 2 : 0 GIA) a práve výhrou nad Giants si vybudovali dôležitý náskok. GIA čakajú už le náročné zápasy a síce zápas proti FNC môže ešte zamiešať karty, aj keď málokto očakáva, že by GIA porazili G2 a Misfits.

V B-skupine Origen nastúpil už s novým junglerom, keďže Wisdom opustíl tím a jeho náhrada Cinkrof to mal hneď od prvého zápasu ťažké, nakoľko OG šlo o všetko. Po dvoch prehrách (VIT 2:0 OG, SPY 2:0 OG) i v tomto týždni sa OG posúva do relegation súbojov o zotrvanie v LCS.

NA LCS

[table “43” not found /]

V NA to vyzerá stále živo, vyrovnaný stred tabuľky môže ešte zamiešať karty mnohým týmom čo sa play-off týka. Haiov FlyQuest s dvoma prehrami naďalej padá v tabuľke a v ich hrách bolo vidieť ako FLY nevedia v late game nič vymyslieť. Po dve prehry si odniesli aj Echo Fox, Team EnVyUs a Team Liquid. TL sa i naďalej trápi cez všetky možné posili v tíme. Všetky tri tímy majú stále možnosť sa vyhnúť pádu do relegation súbojov, preto sa môžeme tešiť na posledný týždeň skupinovej fázy NA LCS.

Čo sa týkalo zápasov tých najlepších, TSM si pomerne hladko poradili s FLY(2:1) aj EFX(2:0) a naďalej kraľujú tabuľke. C9 sa trošku potrápili s Team EnVyUs(2:1) a prehrali proti Immortals(1:2), čím si skomplikovali boj o druhé miesto. Phoenix1 sa rozbehli a opäť ich bol plný Summoners firt, čím nedali súperom šancu. Ryu a Meteos vyzerajú veľmi silno a pre nás to znamená, že sa máme na čo tešiť nie len v skupinovej fáze ale i v play-off. Counter Logic Gaming (EFX 0:2 CLG, CLG 2:0 FLY) spolu s Team Dignitas (d 2:0 TL, nV 0:2 d) si odkusli ďalšie dve výhry a zabezpečili si pozíciu v play-off.

LCK

[table “44” not found /]

Kórea opäť počas celého tyždňa ponúkala kvalitné zápasy ešte na patch 7.4. Najväčším lákadlom týždňa bol zápas Samsung proti KT Rolster, kde SSG získali cennú výhru a posunuli sa na druhé miesto v tabuľke. KT majú jednu hru k dobru, no každopádne len dorovnajú SSG a teda súboj o druhé miesto je veľmi tesný. SK Telekom naďalej hladko prechádza skupinovou fázou. Pekne sa rozbehli aj MVP, ktorím chýba posledný win k zabezpečeniu si play-off pozície. Longzhu Gaming a Afreeca Freecs to budú mať ešte náročné, no aj u týchto tímov je vidieť kvalitu hry. Záver sezóny sa blíži a my sa môžeme tešiť na to čo prinesie, čo bude minimálne súboj o druhé a piate miesto v tabuľke.

LMS

[table “42” not found /]

Taiwanská liga ponúkla jednoznačné výsledky a jedinu zmenu v poradí, kde sa Hong Kong Esports posunuli nahor na úkor Machi E-Sports. Flash Wolves naďalej bez jedinej prehry pokračujú v dokonalom splite. Zastaví ich ešte niekto? ahq e-Sports Club ako jediná konkurencia pre FW tiež pokračuje v silnom splite. Každopádne v LMS máme pred sebou ešte 3 herné týždne.

LPL

[table “41” not found /]

[table “40” not found /]

Čína taktiež pokročila o týždeň vpred a ponúkla množstvo kvalitných hier. Najviac výsledky ovplyvnili skupinu A, kde môžeme vidieť ako tesné pozície tímy majú a ako vratká je situácia. Tento týždeň sa na hor posunuli Oh My God a I May, aj keď skóre je naozaj tesné až rovnaké. Royal Never Give Up prehrali proti Team WE (1:2), no i tak bude mať Invictus Gaming čo robiť aby ich dobehli. Skupina B vyzerá pomerne stabilizovaná a najväčší súboj môžeme očakávať o tretie miesto, teda posledné postupové do play-off. Do konca sezóny máme ešťe 4 týždne, čo dáva tímom ešte dostatok času stav v skupinách zmeniť.

4/5 - (1 vote)