I tento týždeň vám prinášame aktuálne pozície tímov v ligových tabuľkách. EU ostalo bez akýchkoľvek zmien, zatiaľ čo v NA sa súboj o play-off začína riadne zamotávať. Všetky ligy sa hrali na patch 7.4.

Finálne výsledky siedmeho hracieho týždňa sú takéto:

EU LCS

PODPOR E-GAMES.SK A NAKUPUJ V:
Elektro katalóg
ProGamingShop
AndreaShop
TPD
Bigon (repasované PC)
Alza_SK
Alza_CZ

[table “34” not found /]

Siedmy týždeň priniesol hlavne súboj o záchranu v skupinách a to zápasmi, ktoré často pripomínali zúfalé súboje v ranked promách o gold V. Najlepšie z nich dopadli Roccat, ktorí si odniesli dve výhry a tak stav v skupine A ostáva maximálne tesný. V skupine B Origen stále bez výhry v zápase aj keď tento týždeň sa im konečne podarilo vyhrať dve hry zo šiestich. Uvidíme, čo prinesú nasledujúce tri týždne pred koncom skupinovej fázy splitu. V EU sme mohli vidieť i veľmi pekné zápasy v podaní H2K vs Misfits (2:0), G2 vs Splyce (2:1) a FNC vs Unicorns of Love (1:2). G2 aj UOL sa v zápasoch museli riadne snažiť, aby vyhrali. Fnatic opäť zaváhali a UOL dokázali vyrovnaný zápas ukončiť vo svoj prospech.

NA LCS

[table “36” not found /]

V NA siedmy týždeň prekvapil dvoma prehrami pre FlyQuest, kde Hai a jeho partia nedokázali uhrať late game. TSM si pokračujú vo svojom výborne rozohranom splite a s Cloud9 už majú play-off isté, Phoenix1 sa usádzajú na tretej priečke, zatiaľ čo CLG sa dotiahlo na FlyQuest. Príjemným prekvapením sú Dignitas a ich dve výhry (2:0 vs CLG a 2:1 vs Fox) ich približujú možnosti zahrať si playoff. Team Liquid po zmene na bot linke (Doublelift a Adrian) prehrali proti C9, čo im ťažko vyčítať, no na druhej strane vyhrali 2:1 nad Team Envy aj s množstvom chýb. Uvidíme, ako sa im bude dariť po dlhšom čase a lepšie nacvičenej tímovej spolupráci.

LCK

[table “35” not found /]

V Kórei je to plné prekvapení a čo sa týka výberu hrdinov, Samsung mierne zakopol proti Afreeca Freecs, ktorí sa nich doťahujú. SK Telecom naďalej valcuje súperov a KT Rolster sa snaží o stíhaciu jazdu, keďže vzájomné súboje pred týždňom im nevyšli. Tešme sa čo ponúkne ďalší týždeň, keďže tabuľka je veľmi vyrovnaná.

LMS

[table “37” not found /]

Víťaz IEM Katowice 2017 a aktuálny líder tabuľky v LMS Flash Wolves si pripísali v siedmom týždni dve výhry, jednou z nich bola aj výhra nad ahq e-Sports Club, ktorí už zaostávajú o 2 zápasy. Súboj o play-off, do ktorého postupujú prvý štyria v tabuľke, bude ešte veľmi zaujímavý.

LPL

[table “38” not found /]

[table “39” not found /]

Čínskej A skupine naďalej kraľujú Royal Never Give Up, zvyšné tímy zvádzajú tvrdý boj o ďalšie 3 miestenky do play-off. Veľavravný je aj stav druhého až štvrtého miesta – 4:4. V skupine B si Team WE udržali prvú pozíciu, aj keď len o skóre oproti EDward Gaming.

Tešíme sa na ďalší týždeň a za redakciu LoL EsportsGamer by sme radi upozornili na blížiace sa luxusné zápasy ôsmeho týždňa (malo by sa hrať na patch 7.5) v EU piatok 17.3. UOL vs H2K a G2 vs MSF.
A v LCK sa určite oplatí si odsledovať súboj o druhé miesto medzi KT a SSG. 🙂

1/5 - (1 vote)