RIFT RIVALS 2017

Riot Games prináša nový herný formát a to League of Lends Rift Rivals 2017. Ja sa vo svojej zápasovej preview zameriam na odvekých rivalov, ktorí budú proti sebe v Rift Rivals súperiť- Severná Amerika (NA LCS) a Európa (EU LCS).

Na súboje medzi tímami zo Severnej Ameriky a Európy sa môžeme tešiť od 5. do 8. Júla 2017.

Prvý deň RIFT RIVALS 2017 NA vs EU uvidíme 05.júla 2017.

PREHĽAD KURZOV V STÁVKOVEJ KANCELÁRII FORTUNA: 

RIFT RIVALS 2017

Hráči zo Slovenskej republiky si na zápas môžu staviť na ifortuna.sk TU:

Hráči z Českej republiky si na zápas môžu staviť na ifortuna.cz TU:

TABUĽKA TÍMOV PRED 1. DŇOM – RIFT RIVALS 2017 NA vs EU

 RIFT RIVALS 2017

foto: www.lolesports.com

HARMONOGRAM  ZÁPASOV – 1. Deň RIFT RIVALS 2017 NA vs EU

RIFT RIVALS 2017

foto: www.lolesports.com

RIFT RIVALS 2017 PREVIEW ZÁPASOV 1. DEŇ

Zápas#1: Team Solomid vs G2 Esports 
05.07.2017 / 17:00 CEST

Hneď v prvom zápase sa proti sebe postavia úplne odlišné tímy. TSM v poslednom týždni NA LCS podľahli zlepšujúcim sa Cloud 9, ale hneď na druhý deň si zlepšili svoje renomé keď porazili vedúci tím NA LCS Immortals. Určite veľkou oporou pre TSM bude jeden z najlepších midlanerov turnaja Európan Bjergsen.

G2 nehrajú v EU Summer splite tak ako by si predstavovali  v pozadí ich drží nevýrazný jungler a veľmi zlý shotcalling a objective control. Ale aj napriek tomu všetci vieme čo dokážu G2 na medzinárodnej scéne, ukázali nám to vo finále MSI.

Predikcia: TSM vyhrá. Osobne som veľmi prekvapený, že stávkové kancelárie preferujú G2 pred TSM, kurz na TSM je 2,02 – stávka 8/10

Zápas#2: Fnatic vs Phoenix 1
05.07.2017 / 18:00 CEST

V druhom zápase prvého dňa RIFT RIVALS 2017 sa proti sebe postavia  jednotka EU LCS tím Fnatic, ktorý v doterajšom priebehu EU LCS bol zdolaný iba raz tímom Roccat, ktorých v súboji výrazne podcenil.

Na druhej strane sa proti nemu postaví tím Phoenix 1, ktorému sezóna NA LCS určite nevyšla podľa predstáv, v posledných týždňoch síce ukázali zlepšenie najmä po príchode ich nového junglera. Avšak zostáva otvorená otázka, či sa zlepšili natoľko aby porazili najlepší EU tím na ich domácej pôde.

Predickia: Fnatic vyhrá. Osobne si myslím, že P1 nedosahujú takú kvalitu, aby boli schopní Fnaticov poraziť, ale pozor zápasy sa hrajú systémom BO1 a ten už neraz priniesol šialené výsledky. Preto na výhru Fnaticov v kurze 1.22 určite neodporúčam tipovať.

Zápas#3: G2 Esports vs Cloud 9
05.07.2017 / 19:00 CEST

V tomto zápase proti sebe uvidíme finalistu MSI G2 Esports a americký tím Cloud 9. Cloud 9 v 4. a 5. týždni NA LCS zlepšil svoje výkony  a pomaličky sa začal šplhať na vyššie pozície v tabuľke NA LCS. G2 sa momentálne v EU LCS nedarí, ale ako už spomenul redakčný kolega G2 určite môžeme považovať za čierneho koňa súťaže, ktorý najmä v systéme BO1, môže dosiahnuť zaujímavé výsledky. Osobne som na výkony G2 veľmi zvedavý.

Predikcia: Cloud 9 vyhrá. NA základe posledných výkonov na mňa trošku viacej zapôsobili C9. Uvidíme ako sa im bude dariť na európskom kontinente a ako sa budú vedieť prispôsobiť hre zaoceánskeho súpera. Osobne odporúčam nízku stávku na C9 4/10 v kurze 2.46.

Zápas#4: Unicorns of Love vs Phoenix 1
05.07.2017 / 20:00 CEST

Unicorns of Love sú vynikajúci v midgame a lategame fáze hry. Vedia prijať správne rozhodnutia pri plnení objectivov. Ich achilovou pätou však je lining fáza, v ktorej hráči UoL často zbytočne riskujú a strácajú, čo by Phoenix 1 mohli využiť vo svoj prospech, a to najmä vo formáte BO1.

Predikcia: Unicorns of Love vyhrajú. V prípade ak obe tímy ukážu svoju štandardnú formu predpokladám víťazstvo UoL., avšak v kurze 1.25 odporúčam tipovanie preskočiť.

Zápas#5:  Cloud 9 vs Fnatic
05.07.2017 / 21:00 CEST

Cloud 9 v tomto Summer Splite predviedli viacero prekvapujúcich výkonov, podarí sa im siahnuť až na dno síl v zápase proti v Európe dominujúcim Fnaticom? V prípade ak si porovnáme štatistiky tímov, ale aj jednotlivých hráčov Fnatici papierovo vedú  a osobne si myslím, že túto papierovú prevahu ukážu aj v zápase.

Predikcia: Fnatic vyhrajú, ale neodporúčam na nich staviť. Kurz je len 1.35 a prvý deň Rift Rivals 2017 pri systéme BO 1, môže priniesť viacero prekvapení.

Zápas#6: Team Solomid vs Unicorns of Love
05.07.2017 / 22:00 CEST

Predpokladám, že tento zápas bude v 1. dni turnaja ten najvyrovnanejší. Postavia sa proti sebe TSM , tím ktorý oplýva silnými individualitami proti UoL, ktorých shootcalling a tímova hra nemá v Európe súpera. Dokáže Bjergsen využiť svoj championspool a vytvorí pre svojich spoluhráčov dostatočnú výhodu? To uvidíme v poslednom zápase prvého dňa Rift Rivals.

Jednou z najdôležitejších častí zápasu bude banovanie, v prípade ak UoL dokážu správne vybanovať obľúbených šampiónov hráčov TSM,  myslím si že zápas dotiahnu do víťazného konca. Rovnako by si UoL malo dať pozor na early game a hráči UoL by sa mali zdržať zbytočne riskantných krokov.

Predikcia: Stávkové kancelárie mierne favorizujú UoL, osobne si myslím, že kurzy na obe tímy by mali byť totožné, kvôli nízkej hodnote kurzu preto odporúčam stávku vynechať.

foto: www.lolesports.com

3/5 - (1 vote)