hitman

Agent 47 sa po dlhých rokoch služby dočkal zmeny na nových konzolách. Tvorcovia tejto kultovej hry, IO Interactive sa rozhodli zmeniť prístup k hráčom a namiesto klasického vydania celej hry sa rozhodli pre epizodický obsah. Prinieslo to čerstvý vietor do plachiet a pomohlo to obom stranám – hráčom i hernému štúdiu.

V rozpätí 8 mesiacov, od marca po október sa postupne publikovali jednotlivé epizódy prvej série. Teraz, na tohtoročné dušičky prichádza posledná 6. epizóda, ktorá nás zavedie do Japonska. Ako sa však darilo predchádzajúcim 5 epizódam? Pokročilo štúdio smerom vpred, alebo viac menej recyklovalo podstatu herného obsahu? Poďme si to bližšie rozobrať.

Episode 1: The Showstopper

Intro sezóny ponúklo 3 levely, ktoré sú príbehovo zasadené do začiatkov agenta 47. Čo sa týka gameplayu, ide o doposiaľ najlepšieho Hitmana. Hoci si v hre prejdete iba 2 tréningami a 1 misiou, herný štýl vám umožní vďaka veľkému množstvu výziev niekoľkonásobné opätovné zahranie. Čo sa týka nedostatkov, AI pôsobí mätúco, kedy v jednom prípade doslova podvádza a v ďalších je zas spomalená.

Episode 2: World of Tomorrow

Po 6 týždňoch prišlo druhé pokračovanie, tentokrát zasadené do prostredia fiktívneho miesta Sapienza nachádzajúceho sa v Taliansku. Herný level je rozlohou najväčší spomedzi všetkých máp, aké boli kedy v hre. Herná doba je však kratšia a znovu ju musia dopĺňať výzvy od herného štúdia alebo od samotných hráčov, ktoré vás budú motivovať znovu si túto epizódu zahrať a vyskúšať nový postup.

Episode 3: A Gilded Cage

V 3 epizóde odohrávajúcej sa v Marrákeši sme sa dočkali ďalšej zaujímavej misie. Na rozdiel od Sapienza, Marrákeš je menší, no zaujímavejší. Je totiž rozdelený na 2 časti – trh v starom meste a moderná ambasáda, čo zabezpečuje tejto epizóde mnohotvárnosť. Svoje 2 hlavné ciele môžete zlikvidovať rôznymi spôsobmi a tentokrát tu je až 70 výziev. Slušné.

Episode 4: Club 27

A prišlo prvé zakopnutie. 4 epizóda sa odohráva v Bangkoku, nepridáva však v rámci hernej mechaniky nič nové. Rozlohou je mapa menšia ako Sapienza a ponúka približne rovnaké možnosti ako Marrákéš. Príbehovo sa hra však konečne posunula niekam ďalej. Okrem 4. epizódy však pridalo IO Interactive i 2 slušné bonusové misie, odohrávajúce sa v dvoch predchádzajúcich mestách. Sú však dostupné iba pre vlastníkov, ktorí si zakúpili kompletnú edíciu.

Episode 5: Freedom Fighters

V predposlednej epizóde sme mali možnosť zavítať do Colorada. Príbeh je doposiaľ v tejto epizóde najsilnejší, kedy konečne jednotlivé kúsky do seba zapadajú a začínajú dávať zmysel. Tentokrát máte na starosti 4 ciele, pričom level sa odohráva na farme. Drobnou zmenou oproti predchádzajúcim epizódam je, že tu je prvýkrát viac vojakov ako civilistov J Vývojári sa touto epizódou snažili zvýšiť úroveň a celkom sa im to podarilo. Takisto tu bol pridaný filter kontraktov, ktoré vám zadávajú iní hráči. Vďaka nemu je všetko prehľadnejšie.

Je teda nový spôsob rozkúskovania Hitmana úspešný? Všetko má svoje pre a proti a pri tejto hre je viac pre. Jednotlivé epizódy sú navzájom odlišné, príbeh sa posúva vpred pomaly, no isto a vývojári pracujú na nedostatkoch v každej ďalšej epizóde. Stále tu však chýba poriadna AI, graficky na tom hra tiež nie je nič extra a predovšetkým tu absentuje editor, vďaka ktorému by ste si mohli určiť rozloženie jednotlivých postáv pri opätovnom hraní. Ten zrejme však príde až v druhej sezóne. Teraz nám už len ostáva dokončiť poslednú epizódu v Japonsku. Sayonara.

4/5 - (1 vote)
Zdieľať