www.riotgames.com

27. augusta o 21:00 CEST, uvidíme druhý semifinálový zápas Severoamerickej LCS, v ktorom sa proti sebe postavia víťaz regular season Team Solomid a prekvapujúci semifinalista Team Dignitas. Dignitasom sa prekvapujúci v štvrťfinále podarilo zdolať vynikajúco hrajúcich Cloud 9 a zaslúžene postúpili do semifinále.

História stretnutí Team Solomid vs. Dignitas

V priebehu tohtoročného Summer splitu sa tímy vzájomne stretli dva krát, pričom je zaujímavé, že z obidvoch týchto súbojov vyšli lepšie Team Dignitas, ktorí naposledí 22.07.2017 porazili Team Solomid prekvapujúci 2:0. Aj tieto výsledky ukazujú, že to DIG na obávaných TSM proste vedia.

TIPOVANIE NA ZÁPAS

Stávková kancelária Fortuna na zápas určila takéto kurzy:

Na zápas si môžete staviť v stávkovej kancelárii iFORTUNA:

Slovenská Republika:      iFORTUNA.SK

Česká republika:               iFORTUNA.CZ

Musím uznať, že vypísané kurzy sú viac ako férové. Vzhľadom na výkonnosť počas celej NA LCS a hlavne v závere sezóny, sú TSM favoritom tohto zápasu, ale aj napriek tomu DIG dokázali TSM v tejto sezóne dva krát zdolať, a rovnako sa im podarilo prekvapujúco v štvrťfinále zdolať C9.

PREVIEW SEMIFINÁLE NA LCS 2017

TEAM SOLOMID vs. DIGNITAS

Musím povedať, že väčšina z nás predpokladá víťazstvo TSM, je ťažké si predstaviť finále NA LCS bez tímu, ktorý má najväčšiu fanúšikovskú základňu z pomedzi NA LCS tímov.

27. augusta sa proti sebe postavia títo hráči:

POZÍCIATSMDIG
TOPHauntzerSsumday
JUNGLESvenskerenShrimp
MIDBjergsenKeane
ADCDoubleliftAltec
SUPPORTBiofrost Adrian

 

Tím Dignitas vstúpili do Playoff NA LCS vo svojej top forme, v ktorej dokázali dosiahnuť presvedčivé víťazstvo 3:1 proti Cloud 9. V zápase proti C9 ukázali herný vývoj, ale dokážu poraziť top tím NA LCS?

TSM skončili regular season na prvej pozícii tabuľky NA LCS, ale nemyslím si, že boli so svojím umiestnením a výkonmi až tak spokojní. Ich umiestnenie na 1. priečke nebolo dominantné, aj z dôvodu slabších výsledkov zo začiatku summer splitu.

DIG sa v regular season umiestnili na piatom mieste tabuľky. V semifinále porazili štvrtých Cloud 9, ktorí najmä na konci sezóny predviedli herný posun vpred. Víťazstvo nad C9 a postup do semifinále, je pre DIG určite úspechom, ale porážka TSM by ich sebavedomie priniesla na samý vrchol.

Na obrovské počudovanie obe zápasy zo dňa 22.júla 2017 boli zjavne v prospech DIG.Ako sa podarilo Dignitasom v poslednom zápase poraziť TSM 2:0? Hlavnú zásluhu na tom mala bottom linka, na ktorú si musí TSM dávať pozor aj v tomto zápase. Altec s Adrianom sú nádejov Dignitasov v tomto zápase a myslím, že oči ich spoluhráčov sa budú upierať hlavne na nich. Do kariet Dignitasom hraje, výhra proti C9, ktorá im určite po nie veľmi vydarenom závere sezóny priniesla trocha sebavedomia a zároveň zmenšila prestávky medzi jednotlivými zápasmi. Dvojtýždenná herná prestávka môže byť pre TSM dosť nepríjemná.

Predikcia redakcie e-games.sk: 

V redakcii sa tešíme na zaručene vynikajúce súboje a zhodne tipujeme víťazstvo TSM, pre ktorých by nepostúpenie do finále NA LCS bolo obrovským sklamaním.

Hippo: 3:2

Fritolicek: 3:1

Tonzo: 3:2

3/5 - (1 vote)