E-GAME. sk

Víkend sa blíži a s ním aj playoffs semifinále EU LCS Summer Splitu 2017. Prvý herný deň (sobota 17:00) sa stretnú tímy Fnatic proti Misfits a druhý herný deň (nedeľa 17:00) H2k s G2 Esports. Bude sa hrať formát BO5 a víťaz z oboch zápasov postupuje do boja o titul, porazení sa stretnú v súboji o tretie miesto.

Tipy ako dopadne EU podľa redakcie E-GAMES.sk:
Michal ‚Fritolicek‚ Frátrik: FNC 3:1 MSF / H2k 3:2 G2
Prokop ‚Hippo‚ Sojka:  FNC 3:0 MSF / H2k 2:3 G2
Anton ‚Tonzo‚ Čech:  FNC 3:0 MSF / H2k 1:3 G2

 

Fnatic vs Misfits (BO5, sobota 26.8. 17:00)

E-GAME. sk

Výhra Misfits zo štvrťfinále 3:0 nad UoL teoreticky vyzerá ako veľká výhoda, no neradno sa nechať zmiasť. V tomto dueli je naďalej jasným favoritom Fnatic a síce ku konci splitu ich výkon nebol úplne 100%, do playoffs sa od nich očakáva maximálne nasadenie. Misfits majú šancu, no je veľmi malá.

Na top linke sa stretne FNC sOAZ s MSF Alpharim (mvp štvrťfinálového zápasu) a je možné očakávať jasnú dominanciu na strane FNC. SOAZ-ov aktuálny štýl hry a aktívna spolupráca s tímom z neho robia najlepšieho top linkára letnej sezóny, zatiaľ čo Alphari sa počas celého splitu veľmi trápil.

Jungle bude veľmi zaujímavý na sledovanie, keďže FNC Broxah je jedným z agresívnejších jungle hráčov a veľmi podobný štýl predvádza aj jeho oponent MSF Maxlore. Veľký vplyv na výsledok tohto súboja bude mať pick&ban fáza a výber hrdinov, ktorých vedia títo dvaja hráči kvalitne odohrať.

Zdroj: Riot flickr

Na midku to bude stretnutie hráčov s veľkým egom a samozrejme aj skillom. FNC Caps sa postaví MSF PowerOfEvil. Ktorý z nich zahrá lepšie, alebo vyhrá linku silno závisí od pick&ban, taktiky tímu a určite aj od spolupráce so spoluhráčmi. Bude veľmi zaujímavé ako budú mid linkári dopĺňať hru tímu v mid a late game, kedy je už ich pohyb na mape globálnejším a u oboch hráčov sme videli viacero akčných momentov, ktoré rozhodovali  o výsledkoch zápasov. Isté je len to, že sa môžeme tešiť na agresívnu hru plnú akcie.

Súboj bot liniek by mal byť jednoznačnejší, prípadne minimálne tak ako na tope, v prospech FNC. Misfits duo Hans Sama a IgNar síce potiahli svoj tím cez švtrťfinále, vyzerali zohrato a hladko si poradili s tímom jednorožcov. Proti nim bude stáť ale najlepšie ADC sezóny so stále zlepšujúcim sa supportom – FNC Rekkles + FNC Jesiz. Je veľmi pravdepodobné, že i v tomto zápase sa ukáže jasná dominancia Fnatic dua. Je len málo pravdepodobné, že by Rekky boy zahodil semifinálový zápas a ešte menej pravdepodobne, že by si nechal ujsť možnosť hrať na Worlds 2017. Jeho aktuálna forma je hodná veľkých výsledkov.

H2k vs G2 Esports (BO5, 27.8. 17:00)

E-GAME. sk

Druhý semifinálový zápas si zmerajú sily H2k a G2. G2 ako obhajca titulu to má tento split veľmi ťažké a tím sa trápi už od prvého herného týždňa. Ich forma sa postupne zlepšuje, no stále to nie je G2 – Kráľ EU LCS ako ho poznáme. H2k je tím, ktorý ako celok nepodáva úplne najstabilnejší výkon, aj keď individuálne patrí medzi špičku v lige. Vzájomné skóre ide v prospech G2, a tak i do tohto zápasu idú ako favorit. Ak chcú H2k postúpiť, musia zahrať jednu z ich lepších hier.

Topko bude jedna z liniek, kde bude otázna forma oboch hráčov. H2k Odoamne aj G2 Expect celý split predvádzajú hru ako na húsenkovej dráhe. Je často otázne ako im sadne hrdina, ktorého si vyberú, to ako plnia taktické pokyny tímu alebo individuálne zahrajú. Obaja dokážu zahrať priam dokonalo, ale rovnako vedieť absolútne potrápiť svoj tím ich slabým výkonom.

Jungle bude podobne zaujímavo vyrovnaný. Síce H2k Jankos by mal mať navrch vzhľadom na výkon v splite, už to nie je ten First Blood King ako sme ho poznali. Rovnako na tom je G2 Trick, ktorý momentálne stále dobieha čo i len tieň jeho výkonov zo Spring splitu. Obaja sú tiež veľmi agresívnym typom hráčov a idú vždy do každej jednej príležitosti zobrať kill na linke. Veľa bude závisieť od voľby hrdinov, taktike a samozrejme aktuálnej forme oboch junglerov.

Zdroj: Riot flickr

Najlepší mid linkár splitu H2k Febiven sa opäť stretne v súboji s G2 Perkz-om. V tomto súboji by mal papierovo mať navrch Febi, aj keď ich vzájomná bilancia je veľmi vyrovnaná. Perkz sa potýkal väčšinu splitu so zlou orientáciou v makro hre jeho týmu, často sa nechával vyprovokovať k individuálnym chybám a jeho ego mu tiež nepomáhalo v late fáze hry. Naopak,Febiven sa v splite ukázal ako trpezlivý mider so značnou dávkou prehľadu o dianí na mape.

Na botku sa opäť stretnú dvojice, ktoré majú veľmi podobne rozbehnutú sezónu. Hrajú spoľahlivo, sem tam chybička, ale skôr individuálne. Najviac ich výkon vidieť v early a late hre, a supporti držia svoj tím a poskytujú mu maximálnu podporu aká sa v danej situácii dá. H2k Nuclear a Chei hrajú pomerne stabilne a len výnimočne svoju linku prehrajú alebo vzdajú.

V podstate rovnako na tom sú aj G2 Zven s Mithym, aj keď táto dvojka je podstatne skúsenejšia a dá sa povedať, že aj viac zohraná. G2 Mithy bol v podstate aj záchranou tímu v štvrťfinále, kedy zahral neuveriteľné flanky a šiel agresívne do súbojov o barona či draka. Dá sa predpokladať, že to bude tesný súboj, no na vrch majú G2 Zven s Mithym. Uvidíme ako to dopadne a či H2K Nuclear s Cheiom dokážu ustáť zohranú dvojicu G2.

3/5 - (1 vote)