Krátke zhrnutie prvého playoffs víkendu z EU LCS. Prvý deň to za veľa nestálo a druhý deň nám to plne vynahradil aj s úrokami. V krátkosti si prejdime oba zápasy:

MSF 3:0 UOL (BO5)

Prvý štvrťfinálový zápas EU LCS playoffs bol viac sklamaním ako prekvapením. Jednorožci nepredviedli vôbec nič, a ak sa aj o niečo pokúsili, Misfits im to za žiadnych okolností nedovolili. Všetky tri hry sa od začiatku vyvíjali v prospech MSF a konečne sme mohli vidieť aspoň niečo z ich jarnej formy.

 

Príjemným prekvapením bolo ďalšie AD carry, v podstate absolútne dominantný výkon od Hans Sama. So skóre 12/0/1, 3/1/9 a 9/2/8 doviedol MSF k postupu do semifinále. UoL pôsobili veľmi strateno, chýbala koncepcia a neskôr keď už boli MSF na koni (Či jednorožcovi? 😀 ), všetká snaha už nemala ten správny účinok. UoL si ešte zabojujú o miestenku na Worlds, no dovtedy ich čaká množstvo driny a všetky nedostatky, ktoré ukázali v štvrťfinále, budú musieť odstrániť.

G2 3:2 SPY (BO5)

Neuveriteľný zápas. Nikto nečakal 5 hier, nikoho ani nenapadlo, že G2 bude otáčať nepriaznivý stav väčšiny hier. Prakticky len v druhej hre G2 predviedli od nich očakávanú dominanciu. Splyce boli prekvapivo dobre pripravení, najmä s ohľadom na to, že nemajú regulérneho trenéra. Zmena na konci Summer splitu bola rizikom, ktoré sa takmer ne/vyplatilo. Z celého zápasu musíme vyzdvihnúť výkon G2 Mithy-ho, ktorý v podstate bol hlavným strojcom prehier Splyce. Výborný crowd control, prehľad, flanky a taktické agro..

 

Pri sledovaní hry bolo poznať ako sa SPY snažia, ich makro má myšlienku, no niekedy až prekombinovanosť, naťahovali situácie až za hranicu únosnosti a G2 sa do nich zakusli hneď ako videli, že SPY dochádza dych alebo unikla čo i len časť kontroly nad situáciou. Každá jedna z hier mala všetky parametre, ktoré očakávame od kvality LCS, aj keď sa objavilo viacero chybičiek, skôr sa jednalo o individuálne zaváhania. Naopak, tiež sme mohli vidieť niekoľko momentov, ktoré pozitívne ovplyvnili práve jednotlivý hráči (Perkz, Trick, Sencux, Kobbe, atď). Tieto momenty rozhodli výsledok hry.
3/5 - (1 vote)