Week of LoL by e-games
Week of LoL by e-games

12-ty týždeň od začiatku sezóny ponúkol to najlepšie, čo pro scéna dnes dokáže. V NA si favoriti len potvrdili svoju silu, v EU starý kráľ neporazil nového a v LCK sa tiež diali veci. Hralo sa na patch 7.6

EU LCS

V EU sa hralo play-off semifinále kde sa v prvom zápase stretli G2 vs Fnatic a v druhom Unicorns of Love vs Misfits. Oba zápasy boli napínavé a rozdiely robili drobné tímové alebo individuálne chyby.

Prvý zápas G2 3:1 FNC nám ukázal ako je dôležité mať stabilný tím a spoľahlivých hráčov v ňom. Slabina FNC sa ukázala v neskúsenosti a veľkej dávke nezohranosti jednotlivých členov tímu. Práve naopak G2 opäť dokázali, že slabší výkon jednotlivca bol plne nahradený výkonom niektorého zo spoluhráčov a najviac sa nám pozdávala dvojka Expect s Trick-om, ktorí ťahali všetky jednotlivé play-e a hlavne early kontrolu hry. G2 okrem prvej hry mali dobre odsledovaného súpera a dokázali prispôsobiť makro hru a pripraviť sa na late game. Je potrebné ale dodať, že MVP by si zaslúžil Rekkles aj keď jeho tím prehral. Kontrola hry, individuálne nádherná hra, silné carry bohužiaľ nestačili a FNC prehral aj vďaka nie veľmi presvedčivému výkonu Soaz-a a hrdinu štvrťfinále Broxah-a. G2 to nešlo cez bot a mid, tak to vzali junglou a topom, kde to mali pomerne jednoduché a dopracovali sa ku presvedčivej výhre a postupu do finále. Už opäť…

Druhý semifinálový zápas odohrali proti sebe Unicorns Of Love vs Misfits 3:1. UOL viedli 2:0 pomerne jednoducho aj keď hry boli troška dlhšie. V podstate v každej hre dominovali UOL až v late game a MSF sa snažili niečo vymyslieť. Bohužiaľ v troch hrách zo štyroch sa stal pre MSF osudným pokus o Barona, kde jednoznačne kraľoval Rookie of the Split Xerxe. Mimochodom Xerxe-mu patrí jednoznačne MVP zápasu. Za MSF sme mohli vidieť veľmi vyrovnanú hru na bot linke, aj keď IgNar-ovi ani jedna hra veľmi nevyšla. Naopak ho podržal tento krát jeho adc Hans Sama a UOL Samux s Hylissang-om sa dosť natrápili. Výrazný rozdiel bol na tope, kde Alphari jednoznačne nemal svoj deň. MSF KaKAO si bohužiaľ odskákal priamo na neho mierené bany hrdinov a tak dal v jungle vyniknúť výborne hrajúcemu Xerxe-mu. Veľmi zaujímavým bol aj mid, kde sa stretol Exileh s PowerOfEvil-om a nebyť aktívnej hry UOL, PoE bol kúsok od toho aby zvládol potiahnuť svoj tím. Jeho dmg a kontrola hry bola cítiť aj keď MSF dostávali na frak.

Tešme sa teda na nedeľňajšie finále G2 vs UOL a sobotňajší súboj o tretie miesto medzi FNC a MSF.

NA LCS

V NA to bola viac menej nuda, neudialo sa prekvapenie, FlyQuest Hai nezažiaril, Phoenix1 si nenašli svojho tímového hrdinu. V podstate si Cloud9 a TeamSoloMid odkrútili povinnú jazdu pred veľkým finále.

C9 3:0 P1 – Prvý víkendový semifinálový zápas bol rýchly, jasný a presvedčivý čo sa výkonu tímu C9 týka. Veľká poklona určite patrí junglerovi Contractz-ovi a jeho výkonom, keďže si celý tím P1 v podstate vychutnával a nedal im ani troška priestoru. Nebolo linky, kde by P1 mali aspoň teoreticky navrch. Jediné čo im nejde vziať je snaha, aj keď často nemala hlavu ani pätu. P1 Arrow na bote vymazaným, Ryu nedostal ani milimeter priestoru zažiariť. Na mide jasná kontorla C9 Jensen-om, na tope si Impact hral tú svoju a botko si spokojne hral Sneaky so Smoothie-m.

TSM 3:0 FLY

Druhý deň sa niesol v podobnom ráze a TSM jednoducho mazali všetky pokusy FlyQuestu o kontrolu hry. Opäť oceniť ide len snahu Hai-a a jeho tímu…
Všetky tri hry boli ako cez kopirák, výborný Bjergsen, stabilné botko so stále lepšie hrajúcim WildTurtle-om a Biofrost-om, sebavedomý Svenskeren v jungly a tento zápas priam geniálne hrajúci Hauntzer. Týmto sa dá zhrnúť celý zápas, nakoľko sa ťažko vypichujú nejaké momenty z hry. Ak máte záujem si pozrieť záznam tohto zápasu, stačí si pozrieť nejaké highlights video a dozviete sa všetko to najzáživnejšie a najpodstatnejšie. Za MVP bol vybraný TSM Hauntzer.

LCK

V LCK sa hrali dva play-off zápasi a to MVP 0:3 KT Rolster a následne Samsung 0:3 KT Rolster. Prvý zápas bol rýchlo rozhodnutý a KT si urobili viditeľné poriadky v tíme, zohrali sa a začali predvádzať výsledky zo začiatku splitu, zatiaľ čo MVP pôsobili bezradne. Druhý zápas sa dá opísať rôzne, no mne stačí jedno slovo – šokujúce. SSG do tohto zápasu nastupovali ako mierny favoriti umiestnením v regular splite, lepšou formou na konci splitu a určite aj individuálnou integritou tímu a kvalitou jednotlivých hráčov. Nič z tohto nám neukázali v tomto play-off zápase. KT mali v podstate jednoduchú úlohu a to nerobiť vyložene chyby, ktoré by SSG dokázali potrestať, aj keď o tom čo SSG mohli alebo nemohli by sa dalo polemizovať. Jednoducho pre SSG to nebol ich deň aj keď bol dôležitý.

LPL

V Číne sa nakoniec žiadne prekvapenia nekonali, poradie zostalo totožné ako predchádzajúci týždeň a tak už tento aktuálny týždeň si môžeme pozrieť LPL Play-off veľmi vyrovnaných tímov. Už viac krát spomínaný stav skupiny A, kde sa veľmi tesne nachádzajú v tabuľke Oh My God, Invictus Gaming a I May, sa posledný skupinový týždeň nič nemenilo a tak OMG postúpili do štvrťfinále, zatiaľ čo zvyšné dve celky sa pobijú už v prvom kole. B skupina bola tesná v súboji o prvé miesto medzi Team WE a EDward Gaming, kde nakoniec Team WE o skóre postúpili do semifinále a EDG do štvrťfinále. Uvidíme, čo prinesie play-off.

LMS

Taiwan nám poukol v poslednom týždni zrejme len jedno jediné prekvapenie a to prehru ahq proti J Team. Tento zápas ukázal, že play-off môžu byť zaujímavé, minimálne do chvíle, kým niekto nestretne buldozér tím Flash Wolves. Zvyšné zápasy sa niesli v letargií predchádzajúcich týždňov a ostatné výsledky sa dali jednoducho štatisticky predpokladať alebo vyvodiť. Verme, že play-off zamieša karty a príde nejaké prekvapenie.

3/5 - (1 vote)