eu lcs
zdroj: https://www.riotgames.com/

Bude v NA LCS pokračovať Clown fiesta? Alebo sa všetko vráti do starých koľají? To sa dozvieme v 7. týždni NA LCS, ktoré sa začne už tento piatok 21.07.2017 presne o polnoci. Pre ukončením základnej časti sezóny zostávajú len tri posledné týždne, a preto môžeme očakávať urputné boje, len prvých 6 tímov sa kvalifikuje do Summer Split Playoff.

Momentálne je situácia v severoamerickej lige zamotaná a značne zaujímavá. O prvé miesto sa delia až 3 tímy, ktoré v tesnom zástupe ohrozujú Team Envy a Team Dignitas. Zápasy môžeme už klasicky sledovať na dvoch Riot kanáloch na portály www.twitch.com

PREHĽAD KURZOV – NA LCS V STÁVKOVEJ KANCELÁRII TIPSPORT 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z hľadiska tipovania na víťazstvá tímov, pre mňa najzaujímavejším zápasom, je súboj medzi Team Dignitas a Cloud 9. Na víťazstvo Team Dignitas stávkové kancelárie vypísali kurz 2.13.

Fanúšikovia zo Slovenskej republiky si môžu na zápasy staviť v kancelárii TIPSPORT.SK
Fanúšikovia z Českej republiky si môžu na zápasy staviť v kancelárii TIPSPORT.CZ
STAV SI TIPSPORT.SK
STAV SI TIPSPORT.CZ

TABUĽKA TÍMOV PRED 7. TÝŽDŇOM NA LCS

HARMONOGRAM  ZÁPASOV – 7. TÝŽDEŇ NA LCS SUMMER SPLIT 2017


Otvárací zápas  7. týždňa NA LCS . Súboj medzi Cloud9 a Phoenix1 bude dôležitým zápasom pre oba tímy. Zatiaľ čo hráči Phoenixu chcú po úspešnom turnaji Rift Rivals preukázať svoje zručnosti, tím Cloud9 musí kompenzovať straty z minulého týždňa. Okrem toho Counter Logic Gaming a Immortals sa stretnú vo vzájomnom zápase o čelo tabuľky NA LCS.

NA LCS SUMMER SPLIT 2017, 7. TÝŽDEŇ DEŇ 1

Začiatok zápasu: 20. júla, 17:00 CEST

Tento zápas bude z taktického hľadiska veľmi zaujímavý. Phoenix 1 potrebujú každú výhru aby sa vyhli Relegations formátu a Cloud 9 potrebujú vyhrať aby si udržali 6. miesto zaručujúce postup do Playoff.

Cloud 9 – v 6. týždni NA LCS sa im vôbec nedarilo prehrali oba zápasy, keď v zápase proti silným Immortals nevedeli ani s náskokom ukončiť hru a nechali si výhru prekĺznuť pomedzi prsty. V druhom zápase prehrali rovnako na mapy 1:2 proti zlepšujúcim sa Team Envy.

Phoenix 1 – 6. kole NA LCS podľahli proti v top forme hrajúcim Team Solomid, ktorý v zápase dominovla v každom aspekte a prehrali aj proti Team Dignitas, ktorý v dvoch víťazných mapách ukázali svoj tímový prerod.

V tomto zápase vidím väčšiu šancu na výhru Phoenix 1, ktorý má kvalitnejší early game a early game aggresion a súčasne dominujú aj v teamfightoch. Do karát C9 hrá najmä lepší map control a map positioning. Dôležitým aspektom súboja bude aj výkon ADC C9 Sneakyho, ktorý je v poslednej dobe mimo formy, na druhej strane tím zatiaľ ťahá na mide výborne hrajúci Jensen.

Predikcia: Phoenix 1 vyhrajú. VALUE INDEX 5/10

Začiatok zápasu: 20. júla, 20:00 CEST

V druhom zápase, 1. dňa  sa proti sebe strenú Team Liquid, ktorý sa pravdepodobne nevyhne Relegations formátu, proti Team Envy.

TE v minulom týždni zaznamenali vynikajúce víťazstvo proti Cloud 9 a Echo Fox, postup do Smmer Split Playoffs majú viac menej isté a určite sa budú snažiť získať čo najvýhodnejšiu pozíciu.

V tomto zápase hrá všetko do karát Team Envy, momentálna tímová psychika, hráči na linkách, map control, objective control, shotcalling motivácia o čo najlepšie umiestnenia sa do Playoff.

Predikcia: Team Envy vyhrajú, ale aj napriek tomu stávke na tento zápas kvôli nízkemu kurzu sa vyhnem. VALUE INDEX – 1/10

NA LCS SUMMER SPLIT 2017, 7. TÝŽDEŇ DEŇ 2

 Začiatok zápasu: 21. júla, 17:00 CEST

Team SoloMid sa momentálne nachádzajú na tope tabuľky NA LCS,

Team Dignitas momentálne je vidieť ich rapídne zlepšenie. Určite ich cieľom je získať čo najlepšiu východziu pozíciu do Playoffs.

Vyzerá to, že TSM sú v tomto zápase vo výhode, počas Summer splitu utrpeli len málo porážok plus na turnaji Rift Rivals a po jeho skončení dominujú ešte viac naprieč NA LCS. TSM majú naprieč celej ligy najviac víťazstiev na jednotlivých mapách.

Team Dignitas sú ako na hojdačke po výbornom začiatku v letnom splite potom prišiel mierny útlm, v minulom týždni sa im darilo aj proti top tier tímu CLG, proti ktorým hrali vynikajúco a ukázali, že môže poraziť hocikoho. Podarí sa im tentokrát udržať formu?

Predikcia: Team Solomid vyhrajú.

Value Index: 1/10 aj napriek tomu, že TSM sú v tomto zápase favoritom kurz na ich víťazstvo 1.33 je príliš nízky. Už sme videli ako Dignitas vedia prekvapiť. Osobne odporúčam stávku vynechať alebo dať malý vklad na výhru Dignitas v kurze 2.90

Začiatok zápasu: 21. júla, 17:00 CEST

Momentálne sa CLG delia o prvé miesto NA LCS s ďalšími dvoma tímami. V zápase proti Echo Fox sú zo štatistického hľadiska CLG vo výhode majú viac vyhratých zápasov zároveň vyhrali viacej máp. Inviduálne štatistiky hráčov hrajú taktiež v prospech CLG. CLG ukázali lepšie schopnosti čo sa týka makra, ale aj celkového herného prejavu. Takisto pokiaľ sa jedná o comeback z deficitu takisto CLG sú na tom lepšie.

CLG minulý týždeň prehrali proti Dignitasom, ale vôbec nehrali zle.

Predikcia: CLG vyhrajú napriek tomu stávku na tento zápas kvôli nízkemu kurzu na CLG preskočím.

Value Index: 1/10

Začiatok zápasu: 21. júla, 17:00 CEST

FQ vyzerajú silnejší ku koncu Sumemr splitu. Momentálne sa delia o rovnaké miesto s tímom Echo Fox, jediné víťazstvo im môže pomôcť udržať sa v bezpečnej zóne pred vypadnutím z NA LCS.

IMM bojujú s CLG a TSM o celkové prvenstvo v základnej časti na LCS.

FQ hrajú slabšie ako v jarnom splite, momentálne sú na 7. mieste, a ich pozícia v tabuľke sa od začiatku Summer splitu zlepšuje. Rovnako ako ich výkony.

Immortals – V silnej konkurencii NA LCS sa momentálne delia o prvé miesto, čo určite svedčí o ich výkonnosti, v priebehu splitu mali občasné výpadky, ale ich celková výkonnosť a štatistiky napovedajú, že v tomto zápase by mali dominovať.

Prediction: Immortals vyhrajú

Value Index: 1/10, kurz na IMM je príliš nízky. Immortals túto sezónu už prehrali proti slabším tímom. Odporúčam stávku na tento zápas preskočiť

Začiatok zápasu: 21. júla, 20:00 CEST

Phoenix 1 majú jedny z najlepších early game štatistík v regióne avšak majú problém výborné výkony z early game pretaviť do niečoho viacej významného a začínajú mať problémy ak hra pokročí do neskorších fáz. Momentálne Ryua na mide nahradil Pirean a je otázkou ako sa tímu bude dariť.

Team Liquid v poslednom zápase porazili Team Envy, ktorý podávali výborné výkony, čo svedčí o ich momentálnom progrese a tím P1 môže byť ich ďalším skalpom

Prediction: Team Liquid vyhrá.

Value Index: 3/5, potom ako P1 podávali fenomenálne výkony v Rift Rivals, je u nich viditeľný mierny úpadok. Naopak TL po víťazstve nad Team Envy si určite trochu napravili sebadôveru.

NA LCS SUMMER SPLIT 2017, 7. TÝŽDEŇ DEŇ 3

Začiatok zápasu: 22. júla, 17:00 CEST

Dignitas sa v poslednom zápase postavili proti neporaziteľným TSM, a na počudovanie všetkých divákov, dokázali nad nimi vyhrať 2:0. V oboch zápasoch proti TSM Dignitas už od early game získavali gold lead, ktorý v neskoršej fáze hry pretavili do víťazstva v teamfightoch a následnom objective v podaní Barona. Vynikajúco sa odprezentoval ADC Altec, ale ani zvyšok tímu za ním nebol pozadu. Momentálne majú Dignitas famóznu formu, ktorú chcú využiť aby sa vyšvihli v tabuľke čo najvyššie.

Cloud 9 v poslednom zápase NA LCS proti tímu Phoenix 1 sa na víťazstvo 2:1 poriadne natrápili. Treba však poukázať že P1 sú momentálne mimo formy a včera prehrali 2:0 proti poslednému tímu NA LCS Team Liquid.

Predikcia: Teaam Dignitas vyhrá.

Value Index: 10/10, pre mňa nepochopiteľne stávkové kancelárie preferujú C9. Na víťazstvo Dignitra je kurz 2.29 preto na nich odporúčam maximálny vklad 10 z10

Začiatok zápasu: 22. júla, 17:00 CEST

Echo Fox je momentálne v spodnej časti tabuľky a musí ešte bojovať aby sa vyhol Relagation formátu. TSM v poslednom zápase podľahli výborne hrajúcim Dignitasom, a myslím si že v tomto zápas si budú chcieť napraviť renomé.

Predikcia: TSM vyhrajú

Value Index: 1/10, na zápas sa neoplatí staviť na výhru TSM je kurz len 1.13.

Začiatok zápasu: 22. júla, 17:00 CEST

V tomto zápase uvidíme súboj o prvé miesto v tabuľke NA LCS.

CLG v poslednom zápase proti Echo Fox podali svoj štandardný výkon a vyhrali 2:0, v oboch hrách mali od začiatku zápasu jasnú kontrolu nad mapou a dominovali vo všetkých herných aspektoch. Dnes ich však bude čakať ťažší oriešok.

IMT sa včera natrápili proti FlyQuest, ktorý je momentálne umiestnený v spodnej časti tabuľky NA LCS. Nakoniec vyhrali 2:1, avšak v treťom zápase proti FQ prehrávali o 5 tisíc goldov, a vyhrať sa im podarilo len vďaka herným skúsenostiam. Dalo by sa povedať, že FQ sa zľakli víťazstva, povili im nervy a začali robiť nezmyselné rozhodnutia, korunované teamfightom 5v4, v ktorom im chýbal ich ADC Wildturle. Podobné zlyhanie nervov však od skúseného tímu CLG sa nedá očakávať.

Predikcia: Counter Logic Gaming zvíťazia.

Value Index: 7/10, na CLG je vypísaný slušný kurz 1.72

Začiatok zápasu: 22. Júla, 20:00 CEST

Team Envy sa v poslednom kole vôbec nedarilo. Po vynikajúcich zápasoch povolili a ušlo im víťazstvo proti tímu zo dna tabuľky Team Liquid.

FlyQuest v poslednom zápase podľahli Top tier teamu Immortals v troch zápasoch na mapy 1:2, avšak podali dobré nebojácne výkony plné vynikajúcich playov, a favorita neskutočne potrápili.

Predikcia: FlyQuest vyhrajú.

Value Index:  5/10, aj napriek tomu že TE sú papierovým favoritom, skúsim strednú stávku na FQ, kurz 3.05 sa mi zdá viac ako hodnotný.

FOTO: www.lolesports.com

3/5 - (1 vote)